Teledünya Türkiye Kupası'nda derbi heyecanı yaşandı. Fenerbahçe, Aroma Birinci Ligi'nde küme düşen ve karşılaşmaya moralsiz çıkan ezeli rakibi Beşiktaş'ı set vermeden yenip, finale yükseldiAroma Erkekler 1. Ligi’ne 2 yıl önce çıkmayı başaran ancak fazla tutunamayan Beşiktaş, Teledünya Türkiye Kupası’nda da aradığını bulamadı. Siyah-Beyazlılar yarı finalde güçlü rakibi Fenerbahçe’yle karşılaştı. Beşiktaş, küme düşmenin de verdiği moralsizlikle, ezeli rakibi karşısında elinden geleni yapsa da Fenerbahçe’ye
3-0’la yenildi. Bu sonuçla Kanarya, adını finale yazdıran taraf oldu.

Beşiktaş’ın gücü yetmedi

Etkili servislerle Beşiktaş’a zor anlar yaşatan Fenerbahçe, savunmada da başarı sağlayınca ilk seti 25-16 alarak 1-0 öne geçti. Siyah-Beyazlılar, 2.sette daha başarılı bir oyun sergileyip, rakibinin skorda farkı yakalamasına izin vermese de Kanarya, hücumları iyi değerlendirdi. 3 sayılık farkı bir türlü eritemeyen Beşiktaş, bu bölümü de 25-20 kaybetti ve 2-0 geriye düştü. Son setin başında Kartal, üstünlük kurmaya çalışsa da oyuna iyice ağırlığını koyan Fenerbahçe, rahat bir galibiyet alıp, finale kaldı. Kupada final maçı bugün saat 19.00’da, üçüncülük maçı ise saat 16.30’da başlayacak.

Beşiktaş-Fenerbahçe: 0-3

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Mehmet Demirdelen, Salim Bektaş
Beşiktaş: Mustafa *, Maly *, Hürol *, Barutov **, Levent *, İbrahim * Hasan (L) *, Erdem *, Berkan *, Demirhan *, Şevki ?
Fenerbahçe: Coskovic ***, Batur ****, Aslan ***, Marshall **, Kayhan **, Miljkovic ***, Serkan ***
Setler: 16-25, 20-25, 17-25
Süre: 67 dakika (24, 23, 20)