Savunmanın sağı çöktü
Büyük fedakarlık yapıp derbide forma giyen Gökhan Gönül'ün Kasımpaşa maçında oynayamama ihtimali yüksek. Onun alternatifi Bekir sarı kart cezalısı. Şimdi gözler genç Okan'a çevrildi.

İkinci yarıya müthiş bir başlangıç yapan Fenerbahçe’de ilk hedef Kasımpaşa, Gençlerbirliği (D) ve Konyaspor müsabakalarını da kayıpsız geçmek. Bir günlük iznin ardından bugün başlayacak olan Kasımpaşa maçı hazırlıkları öncesinde Aykut Kocaman’ı düşündüren, savunmanın sağında yaşanan sıkıntı. Karın bölgesinde yırtık olmasına rağmen, büyük fedakarlık yaparak, Beşiktaş derbisinde iğneyle sahaya çıkan Gökhan Gönül’ün bu yüzden iyileşme sürecinin uzadığı belirlendi. Önümüzdeki maçlarda Gökhan Gönül’den daha iyi verim almayı düşünen teknik heyetin, kendisini Kasımpaşa maçında dinlendirmeyi düşündüğü belirlendi.

Performansa göre kararını verecek...
Ancak başarılı futbolcunun yokluğunda savunmanın sağında görev yapan Bekir İrtegün’ün derbide gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşmesi sıkıntı yarattı. İki arada bir derede kalan teknik heyet, çareyi genç Okan’a sarılmakta buldu. Sezon başında Gökhan Gönül’ün yokluğunda forma giyen ve başarılı bir maç çıkaran ancak daha sonra unutulan genç futbolcunun, antrenmanlarda göstereceği performansa göre karar verilecek. Aykut Kocaman’ın Okan’a şans verme ihtimalinin yüksek olduğu öğrenildi.