Geçen yılın finalistiydi, kupayı bu sezon çok istiyordu... Final-Four'u Türkiye'ye getirdi ama, finale çıkamadı. Her şeye rağmen Sarı Melekler, üçüncülük maçında Scavolini'yi yıkıp, ilk 3'te 2 Türk ekibiyle yer almamızı sağladı.Avrupa Ligi yarı finalinde Vakıfbank’a yenilerek final şansını yitiren Fenerbahçe Acıbadem, ev sahipliği yaptığı Final-Four’da üçüncülüğü ise İtalyan rakibine kaptırmadı. Sarı-Lacivertliler, ilk seti İtalyan rakibi Scavolini Pesaro’ya vermesine rağmen, ardından üst üste 3 set alıp maçı kazandı. Geçen yılki gümüş madalyanın ardından bu sezon da bronz madalyayı boynuna taktı.

Önce İtalyanlar’ı izledik
İlk sette Fenerbahçe sadece rakibini seyretti. 4 sayı aldıktan sonra adeta duran Sarı-Lacivertli takım, ne manşet alabildi, ne blok yapabildi, ne de servis atabildi. Aldığı sayılar da, vasat oynayan rakibinin hatalarıyla gerçekleşti ve skor üzücü oldu: 12-25.

Ardından 3 set aldık
Naz ve Seda ile başladığı ikinci sette Fenerbahçe ve özellikle de Shashkova biraz kımıldadı, İtalyanlar’ın hataları çoğaldı. Kaçırılan servislere rağmen Fenerbahçe seti Seda ve Shashkova’nın hücumları ile 25-21 alıp durumu 1-1 yaptı. Fenerbahçe üçüncü sete de servis karşılamadaki hataları ile başladı. 9-9’dan sonra bloklarda ve savunmadaki düzelmelerin etkisiyle, dışarı vurulan smaçlara rağmen, seti önde götüren Fenerbahçe, 25-21 kazandı. Dördüncü sette her iki takım da sonuca razı şekilde oynadı, rakibini bloklarla durduran Fenerbahçe, rahat hücum yaparak seti yine 25-21, maçı da 3-1 kazandı.