Sportif Direktörümüz ve Teknik sorumlumuz Aykut kocaman macın ardından basın açıklaması yaparak düşüncelerini dile getirdi: Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Çok önemli bir maçtı. Çünkü her şeyden önce 1 numaralı rakibimiz bir gün önce kazanmıştı. Dolayısıyla mutlak kazanmak zorundaydık. Bundan sonra da böyle devam edecek gibi gözüküyor. Konyaspor bir taraftan yaşam savaşı veriyor ama doğal olarak bu maçtan da beklentileri vardı. Bu oyunlarına da yansımıştı ve son derece cüretkar olarak sahada yer aldılar, geniş alanda oynadılar, topu kullanma arzusuyla başladılar. Bu bizim elimize gelen bir el bombası gibiydi. Bu, aslında nasıl değerlendireceğimize bağlıydı. Hızlı hücumlarla bunu değerlendirebilirdik. Sezonun en çok pozisyona girdiğimiz maçlarından biri olsa da, ritim olarak da en sıkıntılı maçlarımızdan biriydi. Hızlı hücumlarda bunu yapamayınca, maç Konyaspor’un beklentilerinde geçti. İkinci yarıda kompakt hale gelmek, yoğunlaşıp yakınlaşmak, topun kalma süresini uzatmak istedik. İkinci yarıda da bunlar olmadı ama ikinci gol gelince maç belirginleşti. Sonuçta kazandığımız için mutluyuz’’ dedi.

Stoch’un ilk on birde yer alması ile ilgili soru üzerine Kocaman, "Stoch’un tekrar aramıza gelmesi açısından önemli bir maçtı. Ayrıca Konyaspor’u defalarca izleyince, Stoch’un birebir ve gol vuruşları ile etkili olacağını düşünerek oyuna böyle başladık. Net pozisyonlara da girdi ancak golü yapamadı. Toplar kalecinin üstüne gitti ve bu da aslında bizi sıkıntıya soktu. Skor olarak değil ama psikolojik olarak rahatlamamızı sağlayacaktı" diye konuştu.

Galatasaray maçı hakkında ise Aykut Kocaman, "Galatasaray-Fenerbahçe maçları, her zaman her şekilde son derece net olarak söyleyebilir ki; sadece futbol için değil her kategoride bir şölen gibidir. Bununla birlikte Galatasaray doğal olarak, sezon sonuna kurtarma maçı olarak bu maça bakacak. Net bir durum var ki bizim de mutlak ve mutlak kazanmak isteyeceğimiz bir maç olacak. Bu duygularla gideceğiz. Bakalım ne olacak." ifadelerini kullandı.

Emre ile ilgili Aykut Kocaman, "Emre’nin sakatlığı yarın net olarak belli olacak ancak şuan sıkıntılı görünüyor. İlk kontrolde sıkıntı var ama yarın daha netleştir, umarım sağlığı açısından bir sıkıntı yoktur" dedi.BASIN TOPLANTISI


Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, Trabzonspor’un 1 gün önce kazanmasının ardından, Konyaspor maçında tek hedeflerinin galibiyet olduğunu ifade ederek, karşılaşmadan 3 puanla ayrıldıkları için mutlu olduğunu söyledi.Konyaspor’un açık bir futbol ortaya koyduğunu belirten Aykut Kocaman, ’’Konyaspor’un kaybedeceği bir şey yoktu. Yaşam mücadelesi veriyorlar. Buradan alacağı her puan ekstra puan olacaktı. Son derece açık oynadılar, bizi de açtılar. Amacımız bu oyun karşısında hızlı hücumlarla 2. golü bulmaktı. Çok net gol pozisyonlarına girdik, ancak 2. golü çok geç bulduk ve maçı kazandık’’ dedi.Kocaman, Galatasaray ile yapacakları derbi maçtan da galibiyetle dönmek istediklerini belirterek, ’’Şimdi kalan 9 maç içinde bizi tekrar şarj edecek, yarıştaki iddiamızı çok daha yükseğe çıkaracak, Galatasaray deplasmanından da galibiyetle dönmek istiyoruz’’ diye konuştu.Aykut Kocaman, son günlerde verilen demeçlerin takımı etkileyip etkilemeyeceğiyle ilgili bir soru üzerine, ’’Safiyane yanıtla ’etkilemeyecek’ demek mümkün. Ama Türkiye, ortam, futbol, bunu yapanların nedenlerini bir araya getirdiğiniz zaman mutlaka etkileşimler olacak. Lehimize mi, aleyhimize mi bunu yapanların lehine mi aleyhine mi olacak bunu zaman gösterecek. ’Etkilemeyecek’ demek biraz fazla iyimserlik oluyor’’ diye konuştu.
Kocaman, futbolcuların internette twitter kullanırken dikkatli ve kontrollü olmaları gerektiğini kaydederek, ’’Oyuncular twitter’i kullanırken, takımları ve rakipleri için biraz daha dikkatli ve saygı çerçevesinde bulunmaları daha akıllıca ve mantıklı olur’’ dedi.Uzun süre sonra ilk 11’de oynayan Stoch’un maçta pozisyona girmek açısından yeterliliğinin yüksek olduğunu, ancak bunları değerlendiremediğini anlatan Kocaman, Dia’nın yerine Slovak oyuncuyu tercih etmesiyle ilgili olarak ’’Stoch uzun zamandır takımdan ayrıydı, takımın içine gelmesi gerekiyordu. Konyaspor’un çok açık yapısı vardı, bu oyun yapısı içinde Stoch, Dia’ya göre daha sonuca gidecek oyuncu gibiydi. Yeteri kadar pozisyon yakaladı, ancak değerlendiremedi’’ ifadelerini kullandı.