2011-2012 sezonu Fenerbahçemiz ile Manisaspor arasında oynanan müsabakada bayan taraftarlarımızın Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nı doldurarak dünya çapında bir ilke imza attığı tarih olan ve ’Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günü’ olarak ilan edilen 20 Eylül, Fenerium’da düzenlenecek bir etkinlikle kutlanacak.

Takımımıza verdikleri desteği hiçbir zaman eksiltmeyen kadın taraftarlarımızı taçlandırmak adına, ’Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günü’ olarak ilan edilen 20 Eylül 2011 tarihinin yıldönümünde, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Kongre Üyeleri Çalışma Komitesi Başkanı Yasemin Merçil, komite üyelerimizle hep birlikte 20 Eylül Perşembe günü saat 14.00’te, Fenerium Maraton Mağazası içerisinde yer alan Cafe Crown’da toplanacaklar. Gerçekleştirilecek bu buluşmada yapılacak konuşmaların ardından bir de pasta organizasyonu var.

Geçen sezon oynanan Fenerbahçe-Manisaspor maçının ardından dünya üzerinde bir ilke imza atan bayan taraftarımız, UEFA’nın FIFA 2011 Fair-Play ödülüne aday olmuştu.