Sırbistan Süper Ligi'nin ilk ve tek müslüman takımı FK Novi Pazar'ın taraftarları, MP Antalyaspor maçında Fenerbahçe'ye destek olmak için İstanbul'a geliyor.

Name:  novipazar_geliyor.jpg
Views: 265
Size:  38.4 KB

GFB(GençFenerbahçeliler), internet sitelerinden, kardeş takım ilan ettiği, NoviPazar taraftarlarının, Fenerbahçe - MP Antalyaspor ile yapacağı lig maçını izlemeye geleceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada Novi Pazarlı taraftarların 7 Nisan'da Türkiye'de olacağı belirtilerek,şu ifadelere yer verildi: Sırbistan'ın Bilindiği gibi, 2 Mart günü gerçekleştirdiğimiz Sırbistan ziyaretinde, kardeşlerimiz bizleri binlerce kişiyle ve büyük bir coşkuyla karşılamışlardı. Aslında, onlar o gün 17 kişiyi değil 25 Milyon Fenerbahçeliyi karşılayıp bağırlarına bastılar.

Novi Pazar Futbol Takımı, 3 Mart 2012 Cumartesi günü kendi sahasında oynadığı FK Partizan Belgrad maçına Fenerbahçe forması giymiş çocukların ellerinden tutarak ve bu pankartla çıktı.

Sıra bizde. Kadıköy'de oynayacağımız MP Antalyaspor maçında Fenerbahçemize destek olmak için gelecek olan kardeşlerimizi karşılama organizasyonu düzenliyoruz. Camia olarak geçirdiğimiz zor günlerde, her anlamda yanımızda olduklarını hissettiren, ırkçılığın hat safhada yaşandığı bir ülkede her maçta inatla Türk ve Fenerbahçe bayrakları açan, bu uğurda saha kapatma, maç yasağı ve hapis cezası alan bu güzel ve özel insanları Türkiye'ye ayak bastıkları andan itibaren layığıyla karşılamak ve ağırlamak, için Fenerbahçeliyim diyen herkesi Cumartesi günü bu tarihi organizasyona davet ediyoruz."