Dünyanın lider mobil teknoloji devlerindenSamsung Electronics, 14-17 Şubat 2011 tarihlerinde Barcelona’da düzenlenmekte olan Dünya Mobil Kongresi’nde merakla beklenen Galaxy S II ve 10.1 inç Galaxy Tab’i tanıtarak, 2011 yılında da Android’in öncüsü olacağının sinyallerini verdi.

Android 2.3 Gingerbread’li Galaxy S II

Hızla yayılarak dünyanın en önde gelenmobil işletim sistemlerinden biri olan Android 2.3 Gingerbread’le çalışan Galaxy S II, Samsung’un yeni içeriklerine erişim olanağı sunuyor. 8.49 mm inceliği ile çok zarif bir tasarım sunan Galaxy S II, kusursuz bir görüntü deneyimi ve çok güçlü bir performans vaat ediyor.

Zenginleştirilmiş donanım özellikleriyle cep telefonu kullanıcılarının, kişisel mobil deneyimlerini tasarlamalarını sağlayan Galaxy S II, güçlü donanımı, yüksek kalite görüntü deneyimini ve ince ve modern tasarımı bir araya getirerek, akıllı telefon deneyiminde yeni bir standard belirliyor. Gelişmiş kablosuz internet erişimi, Bluetooth 3.0 + HS desteği ve çift çekirdek uygulama işlemcisiyle Galaxy S II, geniş ekranda web tarayıcısını en hızlı şekilde kullanabilme, 3D arayüzü anında uyum sağlama gibi özellikleri beraberinde getiriyor. 3D donanım performansı ile çok hızlı ve kusursuz bir oyun ve video deneyimi sunan Galaxy S II, aynı zamanda uygulamalar arasında hızlıca geçiş yapma olanağı tanıyarak çokgörevli yönünü pekiştiriyor. Galaxy S II, gelişmiş 8 megapiksel kamerası ve 1080p full HD özelliğiyle video kaydı ve oynatma olanağı sunuyor.

Samsung’un yeni kristal berraklığındaki Super AMOLED Plus ekranı, var olan mobil cihaz ekranları arasında, daha önce görülmemiş bir görüntü deneyimi sunuyor. Renk seçenekleri arasında en iyi kaliteyi sunan ve kontrast oranı gibi zenginleştirilmiş özelliklerle desteklenen Galaxy S II, alışık olunandan çok daha detaylı ve net görselliğiyle, insan gözünün mekanik özelliklerini yakalıyor. Daha geniş görüş açısı ve arttırılmış dış mekân görünürlüğü ileSamsung Galaxy S II, daha önce var olan mobil cihazlarda görülmemiş canlılıkta bir görüntü deneyimi yaşatıyor. Super AMOLED Plus ekran aynı zamanda, enerji tasarrufu da sağlıyor.

Samsung’un geliştirilmiş mobil çözümlerinden yola çıkılarak Android Gingerbread platformuna sahip Galaxy S II aynı zamanda, data güvenliği ve sosyal ağ konusuna özellikle odaklanıyor.

Samsung Galaxy S II, hayatınızın her öğesini bir araya getirerek, temponuza anında uyum sağlamak üzere geliştirilen Samsung Hubs’ı içeren ilk cihaz olma özelliği taşıyor. SamsungHubs sayesinde Galaxy S II, zengin kitap ve dergi kataloğu, müzik, geliştirilmiş mobil oyunlar ve sosyal hesaplarınıza tek bir platform üzerinden erişmenizi sağlıyor. Samsung Hubs’ın içeriğinde; istediğiniz yer ve zamanda, sosyal medya hesapları, rehber bilgileri, e-postalarınız ve mesajlarınızı tek bir platformda kontrol etme olanağı tanıyan Social Hub Premium, 2.2 milyonun üzerinde kitap ve roman, 49 dilde 2.000’in üzerinde yerel gazete ve 22 dilde 2.300 dilde popüler dergileri kullanımınıza sunan Readers Hub, mobil uygulamalar dünyasının kapılarını açan Game Hub ve 12 milyondan fazla müzik seçeneğiyle Music Hub bulunuyor.

Live Panel özelliği ile Samsung Galaxy S II kullanıcıları, tek bir ana ekranda bütün tercih edilen web sayfaları ve uygulamaları bir araya toplayabiliyor ve en kişiselleştirilmiş tasarımı oluşturabiliyor. Samsung Voice Solution ile kullanıcılar, uygulamayı açmaktan mesajları kontrol etmeye, e-posta gönderiminden sesli aramaya kadar bütün işlemlerini sesli olarak yapabiliyor. Samsung’un Voice Solution sistemi, sesi tanıyarak metin haline dönüştürebiliyor. Galaxy S II’nin çeviri özelliğiyle, kurduğunuz cümleleri ya da oluşturduğunuz metinleri anında birçok dile çevirebiliyorsunuz.

Galaxy Tab Şimdi 10.1 inç

Galaxy Tab’le tablet pazarının öncü isimlerinden olan Samsung Electronics, geliştirilmiş özellikleriyle tablet çeşitliliği sunmayı amaçlıyor. Android tablette global Pazar lideri Samsung, güçlü çift işlemci Android 3.0 (Honeycomb) işletim sistemiyle çalışan, 10.1 inç ekranıyla her an ve her yerde kolay taşınabilirliğin yanı sıra, kaliteli ekran deneyimi sunan Galaxy Tab 10.1’i pazara sunduğunu açıkladı.

Ultra ince ve stil sahibi Galaxy Tab 10.1 kullanıcıları, Android dünyasının birbirinden zengin içeriklerine ulaşmanın yanı sıra, çok hızlı sosyal medya erişimi ve kusursuz mobil eğlence deneyiminin kapılarını açıyor. Galaxy Tab’in ön yüzünde 2 megapiksel, arka yüzünde ise auto focus yapma olanağı tanıyan, 8 megapiksel kamera bulunuyor. Galaxy Tab’in 10.1 inç (WXGA TFT LCD) kristal berraklığındaki ekranı, HD video kaydı ve oynatma desteğiyle kusursuz bir ekran deneyimi sunuyor.

1 GHz Çift Çekirdek işlemcili Galaxy Tab 10.1, güçlü web tarayıcısı ve multimedya desteğiyle kesintisiz ve çok hızlı internet erişimi tanıyor. 10.9 mm ultra ince tasarımı ile her yerde mobilite sunan Galaxy Tab 10.1, Bluetooth 2.1 desteği ve Wi-Fi 802.11 a/b/g/n ile her an bağlantıda kalmanızı sağlıyor