Samsung Apps'ın Eğlenceli ve Kullanışlı Uygulamaları
Wave525’in sunduğu zengin gelecek nesil uygulama desteği ile hayat tarzınıza uyacak şekilde özelleştirilmiş kapsamlı bir mobil deneyimin keyfini çıkarın. Wave’in servis tabanlı bada platformu, geliştiricilerin sürekli yeni uygulamalar- oyunlar, ekitaplar, haber uygulamaları, yardımcı programlar ve daha fazlası- geliştirmesini sağlayarak mobil deneyiminizin güncel kalmasına ve genişlemesine olanak verir.Sosyal Haritalama
Wave525 çektiğiniz fotoğrafların konumlarını daha kolay saklamanızı sağlayan yenilikçi bir sosyal haritalama aracıyla eksiksiz olarak gelir. Coğrafi etiketleme ile görüntülerinizin hayat bulması için fotoğrafın çekildiği yerin koordinatları fotoğraf bilgilerine eklenir.
Sezgisel TouchWiz UI 3.0
Gelişmiş TouchWiz UI mobil deneyiminizi daha sezgisel hale getirerek kolaylaştırır. Genişletilmiş ana ekran 10 farklı ekrana kadar özelleştirilebilir. Ayrıca günlük bilgilendirme ve arkadaşlar gibi gelişmiş widget’lar sayesinde pek çok bilgiye doğrudan erişebilirsiniz.

Social Hub : Her zaman, Her yerde — Deneyimlerinizi Paylaşın
Telefon Rehberi pek çok SNS, IM, eposta ve takvim hesaplarınızı sorunsuz bir şekilde bir arada toplar bu sayede farklı servisleri kontrol etmek için ekstra zaman harcamazsınız.

- Özellikler dört kategori altında anlaşılır bir biçimde düzenlenmiştir: Bilgi, Geçmiş, Aktiviteler ve Medya

Hızlı Bağlantı
Wave525 size en hızlı kablosuz LAN hizmetini sunar bu sayede en sevdiğiniz oyunlardan, videolardan ve uygulamalardan keyif almak için beklemek zorunda kalmazsınız. Wave’in hızlı 802.11b/g/n bağlantı standardı 2.5 G üzerindeki Samsung uygulama hizmeti için yeterli destek sağlayarak diğer cep telefonları tarafından desteklenmeyen gelecek nesil uygulamaların keyfini çıkarmanıza olanak verir. Wave525, BT 3.0+EDR ve microUSB desteği ile gelir, nerde olursanız olun her zaman bağlanabilir olun.

Zamanın Ötesinde Tasarım
Wave525, minimal bir estetik anlayışından hoşlananlar için mükemmel, şık ve kompakt bir tasarım sunar. 11,9 mm’lik ince boyutu kolay bir kavrayış sağlarken geniş 3,2” ekranı, oyun, video, resim ve daha fazlasını rahatlıkla görmenizi sağlar.

3,2 Megapiksel Kamera
Üzerinizde cep telefonu bulunduğu sürece yanınızda ayrı bir dijital kamera taşımaya ihtiyaç duymazsınız. Bu cep telefonunun 3,2 Megapiksel entegre kamerası ile ihtiyaç duyduğunuz anlarda fotoğraf çekme şansınızı kaçırmayın.

Müzik
Cep telefonunuzla istediğiniz an müzik dinleyebilirsiniz. Ses kalitesi, türüne göre ayarlandığından klasik, caz ya da rock türlerinden hangisi dinlerseniz dinleyin en uygun ses kalitesiyle dinlemenin keyfini çıkarırsınız. Gerçeğe yakın ses kalitesi ile SoundAlive, size çok sayıda 3D ses efekti sunar. Yeni şarkıları tanımanıza yardımcı olan Müzik Tanıma fonksiyonu ile ismini bilmediğiniz şarkıları öğrenebilirsiniz.