Wi-Fi ve 3G üzerinden internet
Dilediğin yerden kablosuz internetin tadını çıkar. İster Wi-Fi noktasından, ister 3G bağlantısı üzerinden her zaman internete, e-postalarınıza ve bloglara kolayca erişebileceksin. Hareket Sensörü dikey veya yatay görüntüleri otomatik olarak düzenlediğinden, cep telefonunuzda her zaman en iyi görüntüyü elde etmeni sağlar.

SNS Uygulaması
Sosyal ağ özelliği cep telefonun üzerinden tek bir dokunuşla sosyal çevrene bağlanmanı sağlar. Cep telefonundan arkadaşlarının güncellemelerini görmek veya doğrudan fotoğraf yüklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Her zaman bağlantıda olacaksın ve sosyal takvimleriniz hep güncel kalacak.

3,2 MP Kamera
Cep telefonun yanında olduğu sürece ayrı bir dijital kamera taşımana gerek yok. S5620 Monte’de bulunan 3,2 MP kameranın fotoğraf düzenleme, Gülücük Yakala! özelliği ve Yüz Algılama gibi gelişmiş fotoğraf özellikleri sayesinde fotoğraflarının her zaman mükemmel görüneceğinden emin olabilirsin.

Müzik
Cep telefonunda istediğin zaman müzik dinleyebilecek, ses kalitesi dinlediğin müziğin türüne göre ayarlandığından, ister klasik müzik, ister caz, ister rock dinle en yüksek ses kalitesini elde edebileceksin. Sound Alive ile elde edilen gerçek doğallıkta ses kalitesi çeşitli 3D ses efektleri sunarken Müzik Bulma işlevi yeni şarkıları bulup doğrudan cep telefonundan satın alabilmene olanak sağlıyor.

İster normal kulaklık (giriş adaptörü gerekmez) ister kablosuz Bluetooth kulaklık kullan, özgürce müzik dinlemenin keyfini yaşayacaksın.Sofistike çizgiler, Ergonomik tutuş
Çarpıcı renkte çizgilere sahip etkileyici tasarımı ile S5620 Monte stilini yansıtacak.

Gelişmiş Dokunmatik Kullanıcı Arayüzü
Gelişmiş dokunmatik kullanıcı arayüzü, telefonun özellikleri arasında kolayca gezinebilmeni sağlarken, kullanımı kolay grafikler ana ekrandaki mobil uygulamalara kolayca erişebilmeni ve sık kullanılan bağlantıların yalnızca birkaç widget veya uygulamayla sınırlı kalmamasını sağlıyor. Telefonunu özelleştirmenin en kolay ve zevkli yolu Samsung Monte’den geçiyor.

GPS ve Google Haritalar
Cep telefonunun GPS özellikleri sayesinde konumunu arkadaşlarınla paylaşabildiğin Google Latitude ve coğrafi olarak etiketlenmiş fotoğraflar çeken Coğrafi-etiketleme (Geo-tag) gibi bulunduğun konuma bağlı hizmetlere erişebilirsin. Google Latitude ve Coğrafi-Etiketleme kullanarak tüm yaşadıklarınızı ve deneyimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilir, dahası fotoğrafları düzenlemek ve bunlarla ilgili bilgileri paylaşmanın hiç bu kadar kolay olmadığını deneyimleyeceksin.