+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 1 in 1

Konu: Lambanızın Ömrü mü Bitti

                  
   
 1. #1
  Er
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  8

  Lambanızın Ömrü mü Bitti
  Lambanızın Ömrü mü Bitti
  Projeksiyon kullananların en büyük problemi lamba bitmeye başladığında ortaya çıkar. İşte bu tür durumlarda Avitec, uygun lambanın temini ve teknik destek için kullanıcıların yardımına koşuyor.
  Lambanız bitince ne yapacaksinız?
  Kimi arayacaksınız? En kolayı cihazı aldı-ğınız yeri aramak. Ama aradığınızda aldı-ğınız cevaplar ya size en yakın teknik ser-visi arayın oluyor ya da elimizde yok! Ne zaman gelir? Altı ile sekiz hafta arası. Bir de farklı lamba teklifleri var. Eskiyi getirin tamir edelim diyenler veya orjinal yok ama muadili var. Hangisini alacağız, ne zaman, kaça alacağız? Aynca garanti ko-nusu da var. Ya da yok!
  Alternatif teklifleri değerlendirelim.
  Lamba tamiri: Orijinal lambaya göre çok ucuz. Belki yarı fiyatına. Diyelimki tamir ettirdiniz. Başınıza neler gelecek? Önce¬likle çok daha düşük ışık gücü elde ede-ceksiniz. Ayrıca eski lambanınızın reflek-törleri eskidiği için ışık gücü daha da aza-lacak. Parlak olsun diye o kadar para ver-diğiniz projektörünüz artık yarısından daha az fiyata alacağınız projektörle aynı parlaklıkta ya da daha da kötü. Orijinal lamba ömrü 2000 saat civarında olması¬na rağmen tamir edilmiş lambanızın öm¬rü belli değil. Ödediğiniz bedel karşılığın¬da aldığınız ömür çok kısa. Yani tamir et-tirdiğiniz lamba ucuza değil daha pahalı-ya geldi. Sunumunuzun ya da filminizin ortasında arızalanıp sizi yarı yolda bırak-ması da cabası. En iyisi vazgeçin tamir-den.
  Muadil lamba: Piyasada muadil, kopya veya uyumlu lamba diye satılan lambalar. Tamir edilmiş lambadan çok farklı değil. Ehil olmayan üreticiler tarafından üretil-miş lambalar. Tamir lambadan en büyük farkı reflektörleri yeni ancak orijinal lam- banınki kadar dayanıklı değil. Ömrü kısa, parlaklığı az, Kalite-fiyat dengesi bakı-mından yine pahalı kalıyor. En iyisi oriji-nalden ayrılmayın siz. Orijinal lamba: Orijinal lambalar iki farklı marka altında satılıyor.
  dünyada. Biri projeksiyon üreticisinin markası ile diğeri "Diamond Lariips" markası altında. Diamond lambalar Philips, Osram gibi orijinal projeksiyon lambalarını üreten üreticilerin ürettiği lambalar. Orijinal lamba¬dan tek farkı %15 veya daha ucuz olması. Bir de garanti durumu tabii. Orijinal lambaların birçoğu projeksiyon cihazı üreticisi tarafından garantisiz veya en fazla üç aya kadar garantili olabiliyor. Diamond Lamps ise dört ay garantili. Aradığınız lambanın Diamond Lamps markalı olanı varsa onu almak hem garaıiiti hem de fiyat açısından daha karlı.
  Sonuç olarak varsa Diamond Lamps yoksa orijinali almak gerekiyor.

  Peki nereden alacağız bunları diyorsanız doğru adres lamba.biz | Avitec Elektronik Bu web site-sinde bugüne kadar üretilmiş tüm pro-jeksiyon cihazlarının lambalarını, fiyatla-rını ve stok durumlarını görebilirsiniz. Hangi modelin Diamond Lamps markası var? Fiyat farkı ne? lamba.biz | Avitec Elektronik Avitec tarafından sunulan bir site. Projeksiyon lambalarınızı Avitec kanalı ile temin etmenin avantajları nedir derseniz, öncelikle garanti den söz etmek gerekir.


  Last edited by onur23; 30-04-2011 at 08:15 PM.

+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Bitti Ayrıldık Dialogları
  By RyhNCoRn in forum Komik Yazılar
  Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 07-03-2011, 10:49 AM

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •