Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında 6 Nisan çarşamba günü Gaziantepspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş, mücadelenin hazırlıklarını bugün yaptığı antrenman ile sürdürdü.Sabah saatlerinde sağnak yağış altında basına kapalı olarak Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleşen antrenmana sakatlıkları bulunan Ferrari, Ekrem ve Ersan Gülüm katılmadı. Sivasspor maçında sol kasığında çekme olan Ekrem Dağ'ın yarın son bir kontrolden geçeceği ve Gaziantepspor karşısında forma giyip giymeyeceğinin netleşeceği açıklandı.

Teknik direktör Tayfur Havutçu yönetimindeki antrenmanın kondüsyon ve pas çalışmaları ile başladığı öğrenildi. Daha sonra çalışmada hücum varyasyonlarının denendiği kaydedilirken, antrenmanın yarı sahada çift kale maçla sona erdiği belirtildi.

Genç teknik adamın sakat Ferrari ve kart cezalısı Sivok'un yokluğunda Gaziantepspor maçı için kadroda düşündü A2 takım futbolcusu Atınç Nukan'ı A takım antrenmanına dahil ettiği belirtildi. Ancak Havutçu'nun genç oyuncuya zorlu mücadelede görev verip vermeyeceğinin yarın yapılacak son antrenmanda netleşeceği kaydedildi.

Tayfur Havutçu'nun antrenmanda Aurelio ve Necip'i de stoper mevkiinde denediği öğrenilirken, bu iki oyuncunun da Gaziantepspor'a karşı ilk 11'de maça başlamaları bekleniyor. Bugün yapılan taktik maçında Aurelio'nun stoper bölgesinde daha iyi bir performans sergilediği ve büyük ihtmelle kupa maçında bu bölgede görev yapacağı belirtildi.

Öte yandan genç teknik adamın göreve başladığı günden bu yana takımının başında çıktığı iki maçta da 18 kişilik maç kadrosuna dahil etmediği Hilbert'i de İbrahim Toraman ile birkikte Gaziantepspor'a karşı defansın ortasında oynatabileceği ve yarın yapılacak antrenmanda Alman oyuncuyu da alternatifleri arasında kullanacağı kaydedildi.