Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında 2 Nisan Cumartesi günü Sivasspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş, mücadelenin hazırlıklarını bugün basına kapalı yaptığı antrenman ile sürdürdü.Antrenmana milli takım kamplarından dün akşam saatlerinde dönen Quaresma ve Almeida katılırken, dinlendirilen Sivok çalışmada yer almadı. Ayrıca sağ omzunda ağrısı olan Hakan da antrenmana çıkmadı. Bir süredir sağ dizindeki ağrılarından şikeyetci olan Guti'nin dün yapılan antrenmanda sağ dizine darbe aldığı ve bugün yapılan kontrolleri sonrası İspanyol oyuncunun Sivasspor'a karşı forma giyemeyeceği öğrenildi.

Ayrıca sağ el bileğinde ağrısı olan Rüştü ve tedavisi süren Onur takımdam ayrı çalıştı. Ersan Gülüm ise salonda çalışarak günü tamamladı.

Nevzat Demir Tesisleri'nde teknik direktör Tayfur Havutçu yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, ısınma koşuları ile başladı. Daha sonra 5'e 2 pas çalışması ve kanat organizasyonları çalışıldı. Pas ve oyun kurma çalışmalarının ardından antrenman, tam sahada çift kale maçla sona erdi.

Siyah Beyazlı takım hazırlıklarını yarın sabah yapacağı antrenman ile tamamlayacak ve saat 17.30'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan özel uçak ilse Sivas'a hareket edecek.

Övünç ÖZDEM - İstanbul / DHA