Polat'ın başına gelenleri örnek gösteren Arat, “Parayı verdim, burası benimdir devri kapanmalı. Beşiktaş'ta gaz birikimi var, bakalım ne zaman patlayacak” sözleriyle Demirören'e gözdağı verdi.Galatasaray Mali Kurulu’nda Başkan Adnan Polat’ın karşı karşıya kaldığı durumu yakından izlediklerini ve bunun kendilerini de etkileyeceği söyleyen Beşiktaş’ın önemli isimlerinden Hasan Arat, Yıldırım Demirören’i çok sert sözlerle eleştirdi. Arat’ın ağır eleştirilerinden satır başları şu şekilde:

* Dünya kulübüyüm deyip, voleybol takımını küme düşürdünüz. Para verdim burası benimdir, derseniz, satar, savar, öder ve kurtuluruz.

* Üye temizliği yapılmadıkça Beşiktaş kendi kimliğine kavuşamaz. Üye yapacaksınız adamları, kongre zamanı ‘kalk gel’ diyeceksiniz, o camia, camia olmaz o zaman.

* Mali kongrede federasyona, Fenerbahçe’ye bağırarak gündem değiştirir ve asıl konuyu konuşturmazsanız olmaz. Kongreye adamlar sokuldu, muhalefet konuşturulmadı. Herkes konuşacak, olmazsa gaz birikmesi olur, patlama nerede olur, bilinmez!

Galatasaray’ı örnek verdi

* Üç büyük kulüpte olan biten her şey birbirini etkiler. Son 10 yıla baktığımızda, başkanlar kendi üyelerini kongreye getirerek diğerlerini baskı altına almıştır. Galatasaray’da tersi oldu, kongre üyelerinin kendileri kongreye hakim oldu.

* Şimdi diyecekler ki; ‘o zaman niye aday olmuyorsun?’ Ben bu hakkımı kullandım. Bundan sonra olan biteni takip eder, düşüncelerimi söylerim, gelecek nesilleri aydınlatırım. Bakın, Galatasaray’daki bazı büyükler uyarılar yaptı, yönetim dinlemedi, sonuç ne oldu gördünüz!