Sehpaya çıktım çünkü...
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Kongre Üyesi İsmail Cevahir arasında yaşanan olay saatlerce medyada yorumlandı. Fenerbahçe Başkanı’nın ne düşündüğünü tüm kamuoyu merak ediyordu.
Hiç kimse doğruyu söylemiyor. Ben ve gözlemci arasındaki olayı sanki oradaymış gibi yorumluyorlar. Şeref tribününde olan olaydan sonra koridorda gözlemci yanıma geldi. Bu doğru. Ancak iddia edildiği gibi olay gerçekleşmedi. Olayları sorup rapor tutmak istediğini bildirmedi. Sadece Alex'in formasını istediler. Biz de arkadaşlara sordurduk. Alex formasını Guti'ye vermiş. Bu yüzden kendilerine veremedik. Olay budur. Gözlemci maçın başından beri hep yanımızdaydı zaten.

Yorumlandığı gibi değil

Sehpaya çıkma sebebim ise anlatılan ya da yorumlandığı gibi değil. Bir dakikalık bir olaydı, çok büyütüldü.
O kadar kalabalıktı ki... O hengamede Murat'a saldırıyorlar sandım. Kargaşa onun tarafındaydı. Murat, ortada kalmıştı. Bakmak istedim. O kalabalığın içinde göremediğim için de sehpaya çıktım. Ne yapacaktım? Orada durup bekleyecek miydim?

Soyunma odası basmadım koridorda hakkımızı korudum

İKİ ay önceki Sivas maçında yaşanan bir olayı gündeme getirip, soyunma odası bastığımı söylüyorlar. Bu konu sık sık gündeme getiriliyor. Evet, o maçta soyunma odası koridorlarında hakeme rastladım ve tepkimi koydum. Herkes çok iyi biliyor ki, o koridiorlardan Fenerbahçe takımının soyunma odasına gidiliyor. Herkes oradan geçiyor. Ben soyunma odası falan basmadım. O gün yaşananlardan sonra kimse ağzını açıp bir kelime etmedi. Neden? Çünkü Fenerbahçe geriye düşmüştü. 9 puan gerideydi. Şimdi Fenerbahçe tırmanışa geçti ya konuşmaya başladılar.. Neden o zaman konuşmadılar? Eğer liderle aramızdaki 9 puanlık fark devam etseydi yine kimse bir şey demezdi. Ben Fenerbahçe'nin başkanıyım. Tabii ki Fenerbahçe'nin haklarını koruyacağım.

Konuşurken düşünecekti Vardar'ın elini sıkmam

BEŞİKTAŞ yöneticisi Sinan Vardar, benim elimi tutana kadar Fenerbahçe camiasına leke vurmaya çalıştığı zamanı düşünecek. Tabii ki elini sıkmam. Sen koskoca Fenerbahçe camiasını şaibe altına almaya çalışacaksın, sonra da elini uzatacaksın. Bu nasıl iş. Kimse o eli sıkmamı beklemesin. Ev sahibi olabilirler. Ancak ben o eli sıkmam.

Sinan Vardar ne demişti?

Özellikle F.Bahçe maçlarını yakın takibe aldıracağız. Bundan böyle hakem soyunma odasına gidecek yöneticiler de ayağını denk alsın. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, soyunma odası koridorlarında hakemleri karşılayarak doğru mu yaptı? Son dönemde F.Bahçe'nin maçlarına Kuddusi Müftüoğlu'nun verilmeye başlandığını belirtiyorlar. F.Bahçe bu hakemle son deplasman maçında da kazandı. Beşiktaş içeride kaybetti. Bunun ardında mutlaka bir şey mi arayalım? Müftüoğlu'nu da hakem odası basan yöneticiler gibi takip ettireceğiz.

Benim üzerimden F.Bahçe yıpratılıyor

Derbinin güzelliklerinden ve atılan 6 golden bahseden yok. Şeref tribünündeki olaylar gündeme getiriliyor. Burada iyi niyetten söz edilemez.

O gün derbide 6 gol atılmış. Herkes tarafından beğenilmiş bir derbi var. İşin futbol güzellikleri konuşulmuyor. Ferrari'nin yaptıkları bilerek yapılmış gibi anlatılıyor. Şeref tribünündeki olan olaylar gündeme getiriliyor. İlk kez bu kadar güzel derbi oynanmış. 6 tane güzel gol atılmış. Bu tarafı hiç konuşulmuyor. Nereden bakarsanız bakın burada iyi niyet yok. Benim üzerimden F.Bahçe yıpratılıyor.