Schuster gider, Scolari gelir.Başkan Yıldırım Demirören, Alman hocayı göndermeyi düşünmediğini söylese de camia içindeki dedikodu kazanları çoktan kaynamaya başladı.
Başkan Yıldırım Demirören, Alman hocayı göndermeyi düşünmediğini söylese de camia içindeki dedikodu kazanları çoktan kaynamaya başladı. Schuster'in yerine en büyük aday olarak da Scolari ismi ortaya atıldı.

Peki neden Scolari? 1: Yıldızları sevmesi. 2: Brezilyalı görünümlü Portekizli olması!

Sadece saha sonuçlarıyla değil, tavır ve konuşmalarıyla da Beşiktaş'tan kovulmak için adeta elinden geleni yapan Schuster'in, Başkan Yıldırım Demirören'i ne zaman pes ettireceği merakla beklenirken, camia içinde bunun çok uzun sürmeyeceği konuşuluyor. Hatta Schuster'in yerine geçecek isim bile şimdiden kulislerde dolaşıyor. İddialara göre Siyah-Beyazlı yönetimi en fazla düşündüren konu şu: Bu kadar yıldız oyuncu aldık. Hepsinin gelişinde Schuster'in payı var. Hocayı göndermek kolay ama yerine gelecek isim bu oyunculara sıcak yaklaşmalı.

İşte olaya bu açıdan bakıldığında Portekizli hoca fikri ağır basıyor. Belki Scolari Brezilyalı ama biraz da Portekizli sayılıyor. 2003-2008 arasında Portekiz Milli Takımı'nı çalıştıran tecrübeli teknik adam Kartal'ın kadrosunda yer alan isimlere çok yakın. Hatta zamanında Quaresma'yı Chelsea'ye aldıran da o. Siyah-Beyazlı taraftarların, kariyerinde Dünya Şampiyonluğu bulunan bir hocaya tam destek vereceği de kesin. Şu anda Brezilya'da Palmeiras'ı çalıştıran Scolari'nin Chelsea'de yaşadığı facianın ardından Avrupa'da kendisini yeniden kanıtlamak istemesi ise ayrı bir avantaj. Özbekistan ekibi Bunyodkor'da senede 13 milyon Euro'yla dünyanın en fazla kazanan hocası unvanını eline geçiren Scolari için artık öncelik para değil prestij.

Scolari kimdir?
Tam Adı: Luiz Felipe Scolari
Doğum Tarihi: 09.12.1948
Doğum Yeri: Passo Fundo
Ülkesi: Brezilya
Yaşı: 62
Kulübü: Palmeiras

Çalıştırdığı Takımlar: CSA, Juventude, Brazil de Pelotas, Al Shabab, Gremio, Golas, Al Quadisya, Kuveyt, Criciuma, Al-Ahli, Jubilo Iwata, Cruzeiro, Brezilya, Portekiz, Chelsea, Bunyodkor