Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, bir süre önce Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho ile İspanya'da bir araya geldiği ortaya çıktı.İkilinin görüşmesinde Demirören, dünyaca ünlü hocadan fikir alırken, Kartal'ın yıldız oyuncuları hakkında da konuşuldu, espriler havada uçuştu.Beşiktaş büyük oynamaya devam ediyor... İspanya’da düzenlenen golf turnuvasına katılan Başkan Yıldırım Demirören, turnuvadan önce çalışma prensiplerine hayran olduğu Real Madrid’in dünyaca ünlü teknik direktörü Jose Mourinho ile bir araya geldi. İspanya’nın yüksek tirajlı gazetesi AS’a göre bu görüşme 16 Mart’ta gerçekleşti. Real Madrid-Lyon Şampiyonlar Ligi maçını yerinde takip eden Demirören, karşılaşmadan önce başarılı hocayla sohbet etti. Mourinho’ya ‘Yılın Koçu’ ödülünü veren Başkan, Portekizli çalıştırıcıdan takımdaki yıldız isimler Quaresma, Guti, Simao ve Almedia hakkında görüşlerini aldı.

‘Ver Benzema’yı al Almeida’yı’

Karizmatik hoca, “Quaresma ile İnter’de çalıştım, çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen beklediğim patlamayı yapamamıştı. Guti ve Simao ise İspanya’da önemli işler başarmış futbolcular. Ben Real Madrid’e geldiğimde, Guti’nin takımdan ayrılması kesinleşmişti” dedi. Almeida’nın oyun stilini beğendiğini belirten Mourinho, “Transfer gündemimizdeydi, ancak daha sonra Benzema’nın yeterli olacağını düşündük, Adebayor’u kiraladık. Ama Almeida gerçekten çok yetenekli” ifadesini kullandı. Bunun üzerine Demirören espriyi patlattı: “O zaman sezon sonunda size Almeida’yı verelim, Benzema’yı alalım.”

‘Kapımız sana hep açık’

İkili arasında gülüşmelere neden olan bir diğer konu ise Higuain’di. Real Madrid’de forma giyen Higuain’in kardeşinin 3 sezon önce Beşiktaş’ta görev yaptığını hatırlatan Başkan, “Yanlış kardeşi almamız kötü oldu. Gerçeğini almak isteriz!” diyerek, Mourinho’ya takıldı. Schuster’den boşalan teknik direktörlük koltuğu için de Portekizli çalıştırıcıyla fikir alış-verişinde bulunan Demirören, Beşiktaş’ın kapılarının her zaman Mourinho’ya açık olduğunu belirtti. Başarılı hoca ise nazik bir şekilde, “Kariyer planlamamda şimdilik böyle bir şey yok. Ancak ileride neyin, ne olacağı
belli olmaz” yanıtını verdi.

Fotoğraf: Jorge MENDES!

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Jose Mourinho’ya ödülünü takdim ederken yanlarında ünlü bir isim daha vardı. Quaresma, Almeida, Simao’yu Siyah-Beyazlılar’a getiren menacer Jorge Mendes bu ikilinin yanındaydı. Demirören ve Mourinho’nun yanyana fotoğrafını da cep telefonuyla Portekizli menacer çekti. Aynı zamanda Mourinho’nun menacerliğini yürüten Mendes, Beşiktaş için İspanya’da hoca arayışlarını da devam ettiriyor.