Beşiktaş’ın yeni Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, kampta yıldız futbolcularla bire bir konuştu, ilk olarak onların güvenini kazandı. Genç çalıştırıcı, Kaptan Guti ile de defalarca görüşerek, takımı ayağa kaldırdığı ortaya çıktı.

Beşiktaş’ın başına geçtikten sonra adeta sihirli değneğiyle siyah-beyazlıların üzerindeki ölü toprağı kaldıran Teknik Direktör Tayfur Havutçu’nun sırrının, Kayserispor maçı öncesinde yapılan kampta saklı olduğu ortaya çıktı.
Takımdaki yıldız futbolculardan maksimum verim almak isteyen genç teknik adam, onlarla bire bir konuşarak, beklentilerini ve düşüncelerini iletti. Ünlü oyuncuların Havutçu’nun bu tavrından ve konuşmalarından çok memnun kaldığı ifade edilerek, takımdaki patlamanın da bundan gerçekleştiği ifade edildi.
Schuster’in ayrılmasıyla yıldızlarla Tayfur Havutçu’nun arasındaki ilişkinin nasıl olacağı yönünde dedikodular başını alıp gitmişken, siyah-beyazlı çalıştırıcının bu oyuncuların güvenini kazandığı ve üç puana rahat ulaştıkları ifade edildi. Başta Guti ile konuşan siyah-beyazlı teknik adamın, “Beşiktaş’ta yıllarca top oynamış, bu camiayı iyi tanıyan biriyim. Tribünlerin sizleri sevdiği, desteklediği kadar hiçbir futbolcuyu baştacı yaptıklarını hatırlamıyorum. Taraftarımızı iyi bilirim, gerçekten sizleri çok seviyorlar ve güveniyorlar. Onların bu sevgisi için hepimizin sezon sonuna kadar birlik içerisinde olması gerekiyor. Beşiktaş formasının büyüklüğünü size anlatmam imkansız ama, bu forma için taraftarın ve camianın beklentilerini karşılamalıyız. Schuster ile yollar ayrıldı. Bunlar futbolda olan şeyler. Ben sizlere güveniyorum. Sizlerle birlikte yeni başlangıç yapmalıyız” ifadelerini kullandığı öğrenildi.
Kayserispor maçının devre arasında da bu tarzda bir konuşma yapan Havutçu ile yıldızların maçtan sonra birbirlerine sarılarak galibiyeti kutladıkları vurgulandı.

‘Schuster olsa 4-0 yenilmiştik!’
Ligin en zorlu rakiplerinden biri olan Kayserispor’u, Fiyapı İnönü Stadı’nda 4-2 yenen Beşiktaş’ta, Schuster karşıtı yöneticilerin mutluluktan uçtukları öğrenildi. Tayfur Havutçu’nun ilk maçta başarı olması nedeniyle yüzleri gülen idarecilerin kendi aralarında, “Schuster olsa, 4-0 yenilmiştik. Kayserispor maçında defans sarkık oynayınca eskisi gibi açıklar vermedik. Bunun üstüne Ernst ve Necip de ileride baskı kurunca işimiz çok kolay oldu. Schuster’in yapması gereken işte buydu” diye konuştukları bildirildi.
Öte yandan hoca arayışları içerisinde olan yönetimin, önümüzdeki sezon için hoca aramadıkları, sadece bir B planını oluşturmak için bu tür bir girişimde oldukları vurgulandı.