Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Tayfur Habutçu yaptığı açıklamada ;

'Takımı tribünden izlediğim için eksikleri daha iyi görüyordum. Schuster'e de orta sahanın dirençsiz olduğunu söyledim. Guti defansın önünde değil de forvetin arkasında oynamalıydı. Quaresma da yerinde'

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Schuster'in 'Sahada istemiyorum' diyerek tribüne gönderdiği yardımcısı Tayfur Havutçu, Alman teknik adamın yerine göreve geldiği ilk maçta Kayserispor gibi güçlü bir takımı 4-2 yenince işin sırrının ne olduğunu herkes merak etti. Biz de Tayfur Havutçu'ya bu soruyu sorduk.

DEĞİŞİM FARK YARATTI
'Ben maçları yukarıdan izliyordum. Çok kopuk olduğumuzu, orta sahanın dirençsiz olduğunu görüyordum ve bunu Schuster'le de paylaşıyordum. Örneğin Guti defansın önünde değil de Bobo'nun arkasında oynamalıydı. Kayserispor maçında oynadığı gibi oynasa daha başarılı olurdu. Guti'nin yeri burası. Defansa gelip top almaması için ve yorulmaması için uyardım. Quaresma'yı da gerçek yerinde oynattım. Takımın başarısında bu değişikliğin etkili olduğunu düşünüyorum.'
Havutçu futbolcuların kendisine yaklaşımını da, 'Sevgi, saygı çerçevesinde götürürsek, birbirimize karşı hoşgörülü olacağımızı her zaman söyledim. Herkes işini yaparsa hiç kimseyle bir sorunumuz olmaz' diye anlattı.

BİR TEK SOLDA EKSİK VAR
Schuster döneminde kamp yapılmadığını hatırlattığımızda ise Havutçu 'Ben kamp yapıyorum. Bazı şeyler değişecek' dedi. İstikrarlı olur da yönetim kalmasını isterse transfer konusunda Beşiktaş'ın eksiği olup olmadığı konusunda da Tayfur Havutçu, 'Ligde ve kupada çok önemli maçlarımız var. Hedefimiz ligi ilk 4'te bitirip, kupayı da kazanmak. Sonrasına bakacağız. Transfer konusunda çok önemli bir eksiğimiz yok. Sadece sola alternatif bir oyuncu alınabilir. Bu kalite Beşiktaş'a yeter' analizini yaptı.