Hiddink, Ay-Yıldızlılar'ın kritik Avusturya kritik maçı için aday kadroya en çok Sarı-Kırmızılılar'dan (6) oyuncu çağırdı. Kadroda lider Fenerbahçe'den 5, Trabzon'dan 3 futbolcu var.Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 29 Mart’ta İstanbul’da çok önemli bir maça çıkacak olan A Milli Takım’da 24 kişilik aday kadro belirlendi. Teknik direktör Hiddink’in kritik karşılaşma öncesi yaptığı ilginç seçimler dikkat çekti. Hollandalı çalıştırıcı, kadroya lider Fenerbahçe’den ikisi kaleci olmak üzere 5 futbolcu alırken, en çok oyuncu çağırdığı takım ise 6 isimle tarihinin en kötü sezonunu geçiren Galatasaray oldu.

Şampiyonluk mücadelesi veren Trabzon’dan 3, Beşiktaş’tan da sadece İsmail Köybaşı kadroya dahil edildi. Hiddink, Türkiye’yi seçen Almanya doğumlu Cenk Tosun’un yanı sıra Hamburg’tan Tunay Torun ve Valencia forması giyen Mehmet Topal da 24 kişi arasında kendine yer buldu.

İşte Hiddink’in kadrosu:
Gökhan Zan, Servet Çetin, Hakan Balta, Yekta Kurtuluş, Kazım Kazım, Arda Turan (Galatasaray), Volkan Demirel, Mert Günok, Semih Şentürk, Mehmet Topuz, Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Selçuk İnan, Umut Bulut, Burak Yılmaz (Trabzonspor), Serdar Kesimal (Kayserispor), Emre Güngör, Cenk Tosun (Gaziantep), İsmail Köybaşı (Beşiktaş), Sinan Bolat (S.Liege), Mehmet Topal (Valencia), Nuri Şahin (Dortmund), Mehmet Ekici (Nürnberg), Hamit Altıntop (B.Münih), Tunay Torun (Hamburg).