Genç hocaya bu sezonki ilk sınavında büyük sevgi gösterisi vardı. Tribünler onun için “100'üncü yılın kaptanı, zirveye uçur Kartal'ı” pankartı açtı, tezahüratlarıyla Havutçu'ya duygusal anlar yaşattı.Schuster’in istifasının ardından takımın yeni patronu olan Tayfur Havutçu, bu sezonki ilk sınavında tam puan aldı. Tribünlerin genç hocaya maç öncesinde başlayan tezahüratları bitime kadar devam etti.Siyah-Beyazlılar, “100. yılın kaptanı, zirveye uçur Kartal’ı” yazılı pankartı tribünlere asarken, “Beşiktaş’ın çocuğu Tayfur Havutçu” tezahüratlarıyla da İnönü Stadı’nı inletti.

12’nci adamın sevgi gösterileri karşısında duygulu anlar yaşadığı gözlenen genç hoca, Kartal’ın başında çıktığı ilk maçtan galibiyetle ayrılmanın mutluluğunu yaşadı.

90 dakikanın ardından yüzü gülen Havutçu, şunları söyledi: “Yenik duruma düştüğümüz maçı çevirmesini bildik. Takım ilk yarıda tutuk gözükse de, ikinci 45’te herkes elinden geleni yaptı ve hedefe ulaşıldı. Taraftarlarımıza da verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Sezon sonuna kadar elimizden geleni yapıp, toplayabildiğimiz kadar puan toplayacağız.”