Rakip, zirveyi zorlayan Kayserispor... Üstelik ilk yarı 1-0 yenik duruma düştüler. Ancak 'Portekiz çetesi', 108. yıldönümünde bu skora itiraz etti.Havutçu’nun takımı!

Schuster’in ayrılmasından sonra Ümraniye’nin havası, suyu değişmişti. Bu sahaya da yansıdı. İnönü’de geriye düşen Tayfur Havutçu yönetimindeki Kartal, maçı hakeme rağmen farklı alıp, tarih yazdı.

Beşiktaş için dün özel bir gündü. Doğum günü!.. Kulüp, 108’inci kuruluş yılını: ‘Aşkın Tarifi 108 Yıldır Aynı’ çatısı altında birleştirmişti. Schuster’in ardından göreve gelen Tayfur Havutçu, takımı daha ofansif oynattı. Bobo, Guti, Quaresma ve Simao birbirinden kopuk kalınca gol sesi çıkmadı. Duran toptan gol yeme hastalığı olan Kartal, bu kez taçtan topu ağlarında gördü. 22’de Kayseri’nin soldan kullandığı taç atışında, Amrabat topu arkaya çıkardı Zalayeta, Ekrem’e rağmen düzeltip plaseledi: 0-1... Simao ceza alanı içinde gole giderken Önder tarafından yaka paça indirildi. Net penaltı ve sarı kart. Ama Halis Özkahya ‘devam’ dedi.

Hakem penaltıyı çaldı!
Statta, yeni açığın en üstünde olan kişinin bile gördüğü penaltıyı, sahadaki dört hakemden hiç biri görmedi. Aslında görmemesi imkansız. Gördüler de vermediler. Taraftar haklı olarak Federasyon’a yönelik ağır tepkilerde bulundu. Ama ortalıkta sadece eski Başkan Haluk Ulusoy vardı. Bu haklı öfkeyi, ilgili ve görevdeki makamlardan duyan, bilen ve gören olmadı. Beşiktaş’ın buz gibi penaltısı resmen ‘çalınıp’ güme gitti.

İkinci yarı bastıran Beşiktaş, Almedia ile beraberliği buldu. Suskun golcü oyuna girdikten sonra ilk pozisyonda golünü attı. 61’de Quaresma sağdan ortaladı, Almeida kafayı çaktı: 1-1. Golden sonra galibiyet için yüklenen Beşiktaş 69’da öne geçti. Simao’nun kullandığı serbest atıştan gelen topu, Ernst kafa ile ağlara gönderdi: 2-1. Kayseri iyice sinerken, Kartal kanatlandı. 76’da Quaresma kendi topu ile pozisyon yaratıp, ayağının dışı ile müthiş vurdu: 3-1. Hakem Özkahya, Kayseri lehine olunca penaltıyı gördü. Ernst’in Abdullah’a arkadan darbesi penaltı idi. Bu kez de sarı kartı olan Alman oyuncuyu atmadı. Ve 81’de atışı kullanan Selim, skoru 3-2’ye taşıdı... Maçta, son sözü ise Almeida söyledi. Quaresma’nın pasında, topu ağlara gönderdi: 4-2.