Beşiktaş yönetimi, Schuster'in istifasıyla olağanüstü toplandı; başkan Demirören aklındaki ismi açıkladı.

Beşiktaş'ta teknik direktör Schuster'in istifa etmesinin ardından yönetim kurulu izlenecek yol haritasını belirlemek için dün öğle saatlerinde'acil' koduyla toplandı. Yönetim toplantısında, sezon sonuna kadar teknik direktörlüğe Tayfur Havutçu'nun getirilmesi kararlaştırıldı. Ancak asıl konu, yeni teknik direktörün kim olacağıydı. Bu konuda uzun tartışmalar olurken, başkan Yıldırım Demirören ile yöneticiler Cengiz Zülfikaroğlu, Serdal Adalı, Mete Düren, Metin Keçeli ve Fahrettin Curoğlu arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Fotomaç'ın özel haber kaynağından edindiği bilgiye göre, tartışmaların en hararetli bölümleri şöyle:

Demirören: Arkadaşlar Türk futbolunu çok iyi tanıyan ve uluslararası başarısı olan bir hoca getirmeliyiz. En uygun isim de Lucescu.
Zülfikaroğlu: Başkan, Lucescu, Shakhtar'da çok rahat, takımı da iyi gidiyor. O ortamı bırakır mı?
Adalı: Bence de Lucescu'nun şu aşamada gelmesi biraz zor.
Demirören: Hiç zor değil! Ben bu takıma Del Bosque'yi, Schuster'i, Guti'yi, Quaresma'yı nasıl getirdiysem, Lucescu'yu da öyle getiririm. Yeter ki biz karar verelim, gerisi önemli değil. İkna edemeyeceğimiz hiç kimse yok.
Curoğlu: Lucescu burada hakemlerle sorun yaşamıştı. Bu durum aleyhimize olur mu acaba?
Demirören: Öyle bir şey olmaz, olamaz. Beşiktaş'a tavır alacak hakemlerin dünyayı başına yıkarız.
Adalı: Sezon sonuna kadar Mustafa Denizli'yi getirsek? Sağlığı düzeldi.
Demirören: Arkadaşlar kişisel görüşümü söylüyorum, bu takımı Lucescu uçurur. Bize Avrupa'da bile kupa kazandıracak hoca Lucescu'dur.
Keçeli: Keşke gelse.
Demirören: Gelir, gelir.
Adalı: Fatih Terim'e ne dersiniz?
Zülfikaroğlu: O Türkiye'de çalışmak istemiyor. Aklı dışarıda.
Keçeli: Le Guen de boşta. Ne dersiniz?
Adalı: Le Guen yıldızları sevmez, gençlere şans verir. Yani bize uymaz, çünkü bizde çok yıldız var.
Demirören: Lucescu'yu getireceğim arkadaşlar. Bizim ilacımız o.
Düren: Pekala ben çıkıp medyaya Tayfur'un sezon sonuna kadar teknik direktör olarak görev yapacağını açıklıyorum.
Demirören: Aynen.


AÇIK KAPI BIRAKTI
Başkan Demirören'in çok istediği Lucescu ile görüştü. Telefonla sorularımızı yanıtlayan Lucescu, şu an sadece Shakhtar Donetsk'in başarısını düşündüğünü belirtirken açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi: " Schuster'in ayrılmasına üzüldüm ancak Beşiktaş büyük bir camia ve önüne bakmalı. Bana bir teklif yok. Zaten teklif olsa da şu aşamada bir yanıt veremem. Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıktık. Sadece takımımın başarısını düşünüyorum. Ayrıca sizin aracılığınızla Türkiye'ye sevgilerimi gönderiyorum. Türkiye'nin kalbimdeki yeri çok özel."

BEŞİKTAŞ'I ŞAMPİYON YAPAMAZSAM KENDİMİ ASARIM!
Manisaspor'un hocası Hikmet Karaman, Schuster'den boşalan koltuğa talip oldu. Tecrübeli çalıştırıcı, Lig TV muhabiri Ömer Güvenç'le yaptığı sohbette, kendine çok güvendiğini belirterek, "Bu takımı kesinlikle şampiyon yaparım. Sadece bir sağ, bir de sol bek lazım. Bu takımı şampiyon yapamazsam 5 kuruş para da almam. Ancak yaparsam da 3 milyon dolar isterim. Yapamazsam Beşiktaş çarşısında kendimi asarım!" dedi.