Beşiktaş Kulübü’nün aylık çıkan "Yavru Kartal" dergisinin mart ayı sayısında yer alan röportajında, Almeida, şu anda kafalarındaki tek konunun Türkiye Kupası olduğunu belirterek, "Kazanmayı çok istiyoruz, çünkü bizim için önemli olduğunun farkındayız" dedi.

Çok iyi takıma sahip olduklarını ve büyük bir kulüpte oynadıklarını kaydeden golcü oyuncu, "Bu sezon bizim için şanssız geçti ama en azından bir kupa alıp gelecek sezona iyi bir şekilde başlamak istiyoruz" diye konuştu.

Quaresma’nın liderliğinde çete üyesi olmayı kabul edip etmediği yönündeki soruyu ise Almeida, "Çete diye bir şey yok. Biz dört Portekizli oyuncuyuz. Önce Ricardo (Quaresma) Beşiktaş’a geldiği için genelde onun ismi geçiyor. Evet, hepimiz bir grubun üyesiyiz ama çetenin değil takımın üyesiyiz" diye yanıtladı.

Siyah-beyazlı takıma gelmesinde diğer Portekizli oyuncuların etkisinin de olduğunu kaydeden Hugo Almeida, "Farklı bir ülkeye gittiğinizde aynı dili konuştuğunuz insanların olması avantaj. Bunun yanında, buradaki arkadaşlarımla daha önce gerek milli takımda gerekse kulüp takımlarında beraber oynamış olmam, kararımı olumlu anlamda etkiledi" derken, Fiyapı İnönü Stadı’ndaki ilk maçını büyük bir çılgınlık olarak değerlendirdiğini ve inanılmaz seyirci ve atmosfer önünde oynamanın çok zevkli olduğunu söyledi.

Beşiktaş tribünlerinin bugüne kadar gördüklerinin en iyisi olduğunu kaydeden Portekizli oyuncu, genç oyuncu Muhammed Demirci konusunda ise "Çok kaliteli ve geleceği olan bir futbolcu. Ama şu anda iyi olduğunu düşünmesinin vakti değil. Daha fazla çalışıp yeteneklerinin üstüne gitmeli ve futbolunu herkese göstermeli" dedi.