Malaga'nın sahibi Nasır El Tani, takımı ligde kalırsa İspanyol maestroya para dökecek.


Beşiktaş'ta mutsuz olan Guti, ülkesine dönmek istiyor. Mavi-Beyazlılar'a, Romalı Baptista ve Bayern Münihli Demichelis'i getiren Katar Şeyhi de 35 yaşındaki yıldızın peşine düştü

Türkiye'de kadrosuyla ters orantılı bir görüntü çizen Beşiktaş'ta, beklediği ortamı bulamayan Guti, tekrar İspanya'ya dönmek istiyor. Ülkesinde yeniden bir meydan okuma arzusu taşıdığı söylenen 35 yaşındaki yıldızın, İspanya'ya son gidişinde ligde sıkıntılı günler geçiren Malaga'da yöneticilerle görüştüğü bildirildi.
GEÇEN sezon Katar Şeyhi Abdullah Bin Nasır El Tani'nin satın aldığı Malaga, La Liga'da son sırada düşmeme mücadelesi veriyor. Devre arasında Roma'dan Julio Baptista ve Bayern Münih'ten Martin Demichelis gibi yıldız isimleri transfer eden şeyhin son gözdesi Beşiktaşlı Guti oldu.

LİGDE KALIRSA GETİRECEK
ŞEYH Abdullah'ın, Malaga'nın ligde kalması halinde Guti'ye cazip bir teklif sunacağı öğrenildi. Katarlı iş adamının takımda köklü bir değişime gideceği ve İspanyol maestronun transferine önem verdiği belirtildi.
GUTİ'NİN Türkiye'de istediği ortamı bulamadığı için tekrar ülkesine dönmek istemesi Şeyh Abdullah'ın iştahını daha da kabarttı. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen Katarlı zengin iş adamının, tecrübeli oyun kurucuyu ikna etmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağı yakın çevresi tarafından dile getirildi.

Eski Guti'den eser yok
BEŞİKTAŞ'TA ikinci yarıda kendisinden beklenen performansı sergileyemeyen Guti, ligde oynadığı 6 maçta 3 gol atarken sadece 1 asist yapabildi. Siyah-Beyazlılar'da şu ana kadar 31 karşılaşmada oynayan tecrübeli İspanyol, 11'er gol ve asist istatistiği tutturdu.