- SCHUSTER'E HELAL OLSUN -
"Schuster'in gönderilmesinde yönetim ile yaptığı anlaşmayı bilmiyorum. Eğer Schuster tazminatını almadan gittiyse, gerçekten ona helal olsun demek istiyorum. Onun kişiliğine de laf eden bir çok kişiye kapak olsun. Dün bir arkadaşım ile sohbet esnasında bana Schuster için "tazminatı olduğu için gitmiyor" dedi. Bende benim bildiğim kadarı ile böyle bir adam değil dedim. Bu kadar başarısızlıklar olmuş ligdeki durumunu göre göre oradan para alacam diye onursuz bir şekilde orada oturacak adam olmadığını biliyordum. Bazen yönetim ile teknik direktörler arasında soğukluk olur ve hoca gitmek istemez. Bu yüzden kendisi istifa ettiği için tebrik etmek gerekir. Daum döneminde tazminatı için Samandıra'ya geldi ve görevimin başındayım dedi. Orada izlediğimiz kepazelikleri unutmayalım. Schuster böyle bir şey yapmadı. Bunu herkes görsün."

- YÖNETİM ACELE ETMEMELİ -
"Beşiktaş yönetimi şuanda acele etmemeli. Acele ederse hata yapabilir. Öncelikle önümüzdeki yılın kadrosunun nasıl oluşacağını ve sözleşmesi biten futbolcuları belirlemeli. Oyuncular kulübün kurallarının ve hedeflerinin olduğunu kesinlikle bilmeli. Bunu bilmeyen futbolcular sonuçlarına katlanmalı. Barcelona'da Guardiola kuralları sağlamıyor. Eto'o, İbrahimovic ve Ronaldinho, Barcelona'nın kuralları yüzünden gönderildiler. Bence artık garanti paradan ziyade başarıya ve maç kazanmaya yönelik prim sistemi getirilmeli. Yani oyuncu senede 2.5 Milyon Euro alıyorsa, bunun daha fazlasını alsın. Fakat bu para başarı gelecekse ve şampiyonluk olacaksa verilsin. Bence öncelikle bunların düzeltilmesi gerekiyor. Çünkü oyuncu ben paramı alıyorum nasıl olsa diyerek bakarsa değil Schuster, Lippi gelse bile çok zor bu oyuncuları kazanmak. Özellikle yabancı futbolcular için söylüyorum. "

- BENITEZ KARMAŞIK BİR HOCA -
"Mustafa Denizli adı geçiyor. Mustafa Denizli takım oyununa çok önem veren bir teknik direktör. Sahadaki uyumdan daha çok, takımdaki dengeler ve ikili ilişkilere önem verir. Çok tecrübeli bir teknik adam. Gerekirse maç kaybetmeyi göze alır. Takım olgusunu bozmamaya çalışır. Ben kesinlikle Scolari ve Benitez isimlerinin olmamasından yanayım. Scolari'nin Chelsea'yi çalıştırırken, Lampard ve Terry'nin gidip yetersiz antrenman yapıyoruz dediklerini biliyoruz. Bu konuşmadan sonra Scolari gönderildi. Scolari, Milli takımlarda başarılıydı. Kulüplerde böyle bir başarısı yok. Benitez'de çok karmaşık bir teknik direktör. Yıldız futbolcular ile sürekli problem yaşadıklarını, her hafta rotasyon yaptığını ve 4 sene üst üste şampiyon olmuş İnter'i bile bozduğunu biliyoruz. Benitez, yıldızları olmadan, genç bir takımı bir yerlere getirebliir. Bu tip takımlada zorlanır diye düşünüyorum. "

- BEŞİKTAŞ'I UEFA'DAN ELENMESİ BOZDU -
"Beşiktaş'ın Uefa kupasından elenmesi Beşiktaş'ı geriye götürdü. Çünkü yabancı oyuncular vitrinlerini kaybettiler."