Vatan Gazetesi basketbol yorumcusu Kaan Kural, dün akşam Beşiktaş CT'nın deplasmanda Fenerbahçe Ülker'i 84-92 yenmesinin ardından HABER1903'e konuştu.

Kural yaptığı açıklamada;

- CHATMAN JASIKEVICIUS'U DENİZE DÖKTÜ -
Ergin Ataman, Beşiktaş CT'nın nasıl oynaması gerektiğini iyi analiz etmiş. Zaten Ataman, oyuncularına sorumluluk yüklemeyi çok sever. Bazı antrenörler oyuncularını çok kontrol altında tutar. Ergin Ataman, o konuda öyle değildir. Oyuncularda bu sisteme iyi yanıt veriyor. Baktığımız zaman Chatman, bu takıma yakıştırılmayan bir oyuncuydu. Chatman'ı baş tacı yaptı. Kemp, Fenerbahçe Ülker karşılaşmasında çok iyi oynadı. Ogilvy, pota altında tek başına çok iyi işler yaptı. Serkan Erdoğan, belki eski gücünde değli ama Beşiktaş CT için çok önemli bir oyuncu. Ancak bunların temelinde Chatman gibi bir faktör var. Beşiktaş CT'da Chatman, 8 asist ortalaması ve Beşiktaş CT'da yüksek tempoyu severek oynuyor. Ataman, bunu takıma devamlı empoze ediyor. Bunu da Chatman sayesine başarıyor. Dün akşam Chatman, Fenerbahçe Ülker'de Sarunas Jasikevicius'u denize döktü. Jasikevicius, Avrupa'nın en önemli oyuncularından bir tanesi. Ancak dün akşam baktığımızda Chatman ile karakter değişikliği yapmışlar. Chatman, bütün takımı oynatırken Jasikevicius kendine oynadı.

- IVERSON'A OLUMLU GÖZ İLE BAKMIYORUM-
Ben Iverson'a hiç bir zaman olumlu göz ile bakmadım. Ergin Ataman, Iverson gibi oyuncuları iyi kullanır. Ancak burada Iverson'dan ne beklediğin çok önemli. Eğer Iverson, aklı basketbolda ve sağlıklı gelirse Ataman, kesinlikle ondan yararlanacaktır. Iverson'ın gelmesi ile şampiyonluk beklenmemelidir. Şu anda ki yapının içinde oynayabilecekse sorun yok. Beşiktaş CT'da yedeklerin performansı yükselirse, Beşiktaş final oynayacak takımlar arasında yer alabilir.