+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 2 in 2

Konu: BASKETBOLDA EĞİTSEL OYUN İLE ANTREMAN

                  
   
 1. #1
  aytek
  Guest

  BASKETBOLDA EĞİTSEL OYUN İLE ANTREMAN
  DRİPLİNG İLE MENDİL KAPMA YARIŞMASI

  Karşılıklı iki sıra herkes de birer top olacak ch. elinde mendil ile santra çizgisi üzerinde. Oyunculardan sıra başlarındakiler dribling yaparak gelirler Ch. 'un elindeki mendili kapmaya çalışırlar, kapan kendi sırasına dönecek kapamayan onu dribling ile yakalamaya çalışacak yakalarsa kendi sırasına götürür. yakalayamaz ise karşı sıraya katılır.
  2 ebe pas ile diğer oyuncuları yakalar yakalanan ebelere katılır. Ebeler pas yaparak kendilerinden kaçan arkadaşlarından birini topu değdirmek suretiyle yakalamak zorundadırlar.
  Oyuncular iki sıra halinde dizilir birer mt. ara ile kukalar düz bir hat üzerine dizilir , herkesin topu vardır. İlk sıradaki dribling ile giderken kukaları devirir ikinci sıradaki dribling ile giderken kukaları tekrar düzeltir kukaları ilk düzelten grup kazanır.
  4 yada 5 kişi dip çizgide ellerinde top var santra yuvarlağında 1 kişi topsuz olarak durur düdükle toplu oyuncular karşı çizgiye gitmeye çalışırlarken topsuz oyuncuya yakalanmamaya çalışırlar yakalanan topsuz olarak santraya geçer yani ebe olur.
  Oyuncular ikili , üçlü, yada dörtlü gruplar halinde dip çizgide dizilirler. Sıra başındaki oyuncuların ellerinde birer top vardır. Santra çizgisi üzerinde ve karşı dip (base line) çizgi üzerinde grup adedi kadar top grupların hizalarında olmak koşulu ile yerdedir. Yani 3 grup oyuncu varsa 3 top santrada 3 top karşı dip çizgi üzerinde duracaktır. Sıra başındaki oyuncular komutla depar atarak santradaki topun etrafında bir tam tur atıp elerindeki topu yere bırakıp yerdeki topu alarak dip çizgiye doğru koşmaya devam ederler.. Dip çizgiye gelince de aynen santra da yaptıkları gibi topun etrafında bir tam daire çizip ellerindeki topu yere bırakıp yerdeki topu alarak geri depar atarlar ve sıra başındaki arkadaşlarına ellerindeki topu vererek (Top elden ele geçecek uzaktan atılmayacak) yarışı devam ettirirler. Yarışı hangi grup ilk önce tamamlarsa o kazanır.
 2. #2
  sawyer
  Guest

  RE: BASKETBOLDA EĞİTSEL OYUN İLE ANTREMAN
  Çok güzel bir oyuna benziyor bence+ Konuya Yorum Yap

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •