Tekerlekli sandalye hizmetinden ücretsiz faydalanabilir miyim?

Tekerlekli sandalye talebinde bulunan yolcularımızın hastalıklarıyla ilgili 10 günde eski olmamak koşuluyla doktor raporu getirmeleri ve bu raporda tekerlekli sandalye ile seyahat etmelerinin gerektiği ibaresi olması gerekmektedir. Bu şartlarda tekerlekli sandalye hizmetinden ücretsiz faydalanabilir aksi takdirde bu hizmet için ücret ödemeleri gerekmektedir.

Çocuk yolcu yalnız seyahat edebilir mi?
1. Çocuk yolcunun refakatsiz seyahati, ebeveyn veya kanuni temsilcinin yazılı iznine tabidir.
2. Çocuk yolcunun refakatsiz seyahat edebilmesi için, seyahatinin tüm parkurlarına ait rezervasyonların kesin olması gerekir.
3. UM yolcu için, havaalanında Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi doldurulur. Bu formda, teslim eden ve teslim alacak olan ebeveyn ve/veya kanuni temsilcisinin kimlik ve irtibat bilgilerine ihtiyaç vardır. Form, ebeveyn veya kanuni temsilcisine imzalattırılır. Kopyası, ebeveyn ve/veya kanuni temsilcisine verilir.
4. UM yolcunun bileti, pasaportu veya diğer evrakları, UM torbasına koyularak çocuğun boynuna asılır ve bir boarding görevlisine teslim edilir.
5. UM yolcunun ebeveyni veya kanuni temsilcisi, uçak kalkıncaya kadar havaalanında beklemek zorundadır.
6. Boarding görevlisi, UM yolcuyu uçağa en son alır.
7. UM yolcuların transfer geçişlerinden veya transfer salonunda beklemelerinden, Havayolu Şirketi sorumludur. Ara noktada herhangi bir nedenle seyahati sağlanamayan UM yolcular hakkında, geldiği ve gideceği istasyonlardaki ebeveynlerine veya kanuni temsilcilerine bilgi verilerek, çıkış istasyonuna gönderilir veya bir refakatçi eşliğinde otel hizmeti verilir.
8. UM yolcu, Havayolu’nun görevlendirdiği bir kişi tarafından UM formunda adı geçen kişiye, kimlik tespiti yapılmak suretiyle imza karşılığı teslim edilir.
9. UM yolcu, Emergency (acil çıkış kapısı) çıkışlarında oturamaz.

Hamileliğim süresince hangi aya kadar uçakla seyahat edebilirim?

Hamile yolcularımız hamileliğinin 28. haftası ile 35. haftası arasında kendi doktorundan aldıkları "Uçakla Seyahatinde Herhangi Bir Sakınca Yoktur " ibaresi yer alan bir rapor ile seyahat edebilirler. Bu raporun tarihi 7 günden eski olamaz. Doktor onayı olsa dahi, 35. haftadan sonra uçuşlarımıza hamile yolcu kabul edilmemektedir.

Hangi durumlarda fazla koltuk ayrılır?

Yolcular, birtakım özel nedenlerden dolayı, yanlarında bir ekstra koltuk talep edebilirler. Bu ilave koltuktan da, diğer koltuktan talep edilen ücret alınır.

Cabin Bagaj nedir?
Cabin Bagaj yolcunun özel bagajını uçak içinde ekstra bir koltuk satın alarak üzerinde taşımasıdır.

Seferlerinizde sedye ile hasta yolcu taşıma hizmeti var mıdır?

Hayır, seferlerimizde sedyeli yolcu taşıması yapılmamaktadır.