+ Konuya Yorum Yap
Sonuçlar 1 den 3 in 3

Konu: Atlas Global Atlas Jet Bagaj Bilgileri Ücretsiz Bagaj Hakkı Kaç Kilo Ücretsiz

                  
   
 1. #1
  Super Moderator
  Katılım Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  802

  Atlas Global Atlas Jet Bagaj Bilgileri Ücretsiz Bagaj Hakkı Kaç Kilo Ücretsiz
  Bagaj Check-in

  Yolcunun check-in işlemini son dakikalara bırakmaması tavsiye edilir. Bu durumlarda yolcu uçuşa yetişse bile bagajı uçağa yetiştirilemeyebilir. Check-in işlemini geç yapan yolcunun bagajının gecikmesinden ötürü yapacağı harcamalar Atlasglobal Havayolları tarafından karşılanmaz.
  Check-in sırasında teslim edilecek bagajdan sarkan ip, kayış ve kancalar mümkünse çıkarılmalı, aksi takdirde sabitlenmelidir. Bu gibi unsurlar bagajın transferi sırasında bantlara takılıp bagajın hasarına sebebiyet verebilmektedir.

  Bagajlar check-in sırasında teslim edildikten sonra Atlasglobal Havayolları çalışanı tarafından yolcuya verilen bagaj etiketleri yolcu tarafından bagajları geri alınana ve bagajın içeriğinin eksik olmadığından emin olunana kadar saklanmalıdır. Her parça bagaj için ayrı bir etiket verilmiş olması yolcu tarafından kontrol edilmelidir. Oluşabilecek aksaklıklarda yolcunun bagaj etiketlerini görevlilere ibraz etmesi gerekmektedir.

  El Bagajı

  Uçuşta yanıma alabileceğim el bagajının ölçüleri nelerdir?


  Kabine alacağınız bagajlarınız ayak altına veya baş üstü kabin rafına sığacak büyüklükte ve tek parça olmalıdır. Aşağıda belirtilen ölçüleri ve ağırlığı aşmamalıdır. Bu ölçülere uymayan el bagajları uçağın alt bölümüne alınacaktır. Yolcu beraberindeki kabin bagajının ağırlığı, ağırlık limitleri içinde dahi olsa, boy sınırlarını aşması durumunda, yolcudan bagaj ağırlığının tamamı için extra bagaj ücreti tahsil edilecektir. Bagajlarınızın içine ve dışına isim ve adres etiketi yapıştırılmalıdır.
  - Economy Kabin: 1 parça (25cmx45cmx56cm) toplam 8kg + 1 kişisel eşya (kamera, şemsiye, takım elbise kılıfı, el bagajı, bebek puseti, laptop, tablet bilgisayar)
  - Business cabin: 2 parça (25cmx45cmx56cm) toplam 16kg + 1 personal eşya (kamera, şemsiye, takım elbise kılıfı, el bagajı, bebek puseti, laptop, tablet bilgisayar)
  Müzik aletlerimi kabin içersinde taşıyabilir miyim? Kuralları nelerdir?
  Yalnızca kabin el bagaj standart ölçüsünde (max 25x45x56 cm boyutlarında, boyutların toplamı max 126 cm ve ağırlığı max 8 kg) olan müzik aletleri kabinde taşınabilir.

  Ayrıca müzik aletleri, kabin kapısı, koltuk genişliği, uçağın taban-tavan ve koltuk tavan yüksekliğinin ölçülerine uygunluğu durumunda (çello, viyola, viyolansel vb.) ilave koltuk satın alınarak kabul edilir. Havayolumuzda kabin içi yüksekliği sebebiyle kontrbas taşınmamaktadır.


  El bagajında sıvı ve benzeri maddelerin taşınma kuralları nelerdir?
  El bagajlarına getirilen Sıvı içerikli madde taşınması ile ilgili kısıtlamalar ICAO ve ECAC kuralları gereği Sivil Havacılık genel müdürlüğü tarafından havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlama getirilmiştir.

  Yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmaları yasaklanmamakta olup miktarı kısıtlanmaktadır. Her yolcu yaklaşık 20 cm x 20 cm boyutlarında ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her birinin hacmi 100 ml yi geçmemek üzere sıvı, jel, aerosol bulundurabilir.

  Uygulama nasıldır?
  * Her yolcu 1 adet şeffaf plastik poşet taşıyabilir,
  * Poşet içerisine konulan her bir ürün maksimum 100 ml olabilir,
  * İçindeki miktara bakılmaksızın kabı 100 ml’den büyük ürünlerin geçirilmesine müsaade edilmez,
  * Yolcuların el bagaj çantalarındaki sıvı ürünleri son güvenlik kontrol noktasında göstermeleri ve x-ray cihazına ayrı olarak koymaları gerekmektedir,
  * Check-in’e verilen uçak altı bagajlarda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmamaktadır. Ancak havayolumuz kuralları geçerlidir,
  * Yolcuların çantalarını hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak sıvı ürünleri uçak altı bagajlarına koymaları kolaylık sağlayacaktır.

  A. Kısıtlamaya dâhil olan sıvılar:
  • Su, şurup, içki dâhil her türlü sıvı,
  • Kremler, losyonlar, yağlar (kozmetik yağlar dahil), parfümler, maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç)
  • Traş köpükleri, deodorantlar
  • Diş macunu dâhil her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler, kontak lens sıvıları, şampuanlar.
  Yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.
  B. Özel durumlarda uygulanan istisnalar:
  • İlaçlar (Yolcunun kimliğini belirten bir reçeteye yazılı olmak veya yolcunun bu ilaçları kullanması gerektiğini belirten bir sağlık raporunun/belgesi ibrazı ile orijinal ambalajında olmak koşuluyla.)
  • Bebek mamaları (Bebeğin de uçakta seyahat ediyor olması koşuluyla ve yalnızca yolculuk süresince ihtiyaç duyulabilecek miktar kadar.)
  • Kontrol noktasında güvenlik görevlileri istisnai durumu belgelemenizi veya ilacı/mamayı/sıvıyı tatmanızı talep edebilir.
  C. Yurtdışı uçuşlarda, gümrüksüz mağazadan/ uçaktan aldığım ürünler:
  Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında aldığınız ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşetin, ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra uçağa alınmasına müsaade edilecektir.
  Eğer varış noktanıza başka bir havaalanında aktarma yaparak gidecek iseniz son ineceğiniz havaalanına kadar mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasını açmamanız büyük önem arz etmektedir. Aksi halde aktarma yaptığınız havaalanında poşetin içeriğine el konabilir.
  Avrupa Birliği ülkelerinde ya da Amerika’da yapılan aktarmalarda, kilitli poşetlerin içerisinde dahi olsa, duty-free mağazalarından önceden satın alınmış 100ml’yi aşan ürünlerinin el bagajında taşınmasına izin verilmemektedir.
  Zeytinyağı, turşu, salça gibi akıcı maddeler; aseton, kolonya gibi yanıcı maddeler ve bagaj niteliği taşımayan teneke kutu, çuval, naylon torba, bidon gibi eşyaların serbest bagajınızda veya kabin bagajını olarak hiçbir şekilde uçağa alınmayacağı unutulmamalıdır.
  Eğer tereddüdünüz varsa lütfen seyahatinizden önce çağrı merkezimize veya seyahat acentenize danışınız. Havaalanındaki güvenlik görevlileri ve havayolu şirketi personeline lütfen yardımcı olunuz.
  Fazla bagaj ücreti


  KALKIŞ VARIŞ KG BAŞINA ÜCRET
  Tüm iç hatlar Tüm iç hatlar 6 TRY
  Antalya Almati 9 USD
  Antalya Astana 9 USD
  Antalya Karaganda 9 USD
  İstanbul Amsterdam 7 USD
  İstanbul Almati 7 USD
  İstanbul Astana 7 USD
  İstanbul Bağdat 10 USD
  İstanbul Beyrut 10 USD
  İstanbul Bişkek 7 USD
  İstanbul Doha 10 USD
  İstanbul Düsseldorf 7 USD
  İstanbul Erbil 10 USD
  İstanbul Erivan 7 USD
  İstanbul Karaganda 7 USD
  İstanbul Kharkov 6 USD
  İstanbul Kuveyt 10 USD
  İstanbul Londra 12 USD
  İstanbul Lviv 6 USD
  İstanbul Mikonos 10 USD
  İstanbul Nizhnekamsk 10 USD
  İstanbul Paris 10 USD
  İstanbul Sharjah 10 USD
  İstanbul Stockholm 10 USD
  İstanbul Süleymaniye 10 USD
  İstanbul Tahran 10 USD
  İstanbul Tiflis 7 USD
  İstanbul Zaporijya 6 USD
  İstanbul Zürih 7 USD
  Almati Antalya 9 USD
  Almati İstanbul 7 USD
  Amsterdam İstanbul 7 USD
  Astana Antalya 9 USD
  Astana İstanbul 7 USD
  Bağdat İstanbul 10 USD
  Beyrut İstanbul 10 USD
  Bişkek İstanbul 7 USD
  Doha İstanbul 10 USD
  Düsseldorf İstanbul 7 USD
  Erbil İstanbul 10 USD
  Erivan İstanbul 7 USD
  Karaganda Antalya 9 USD
  Karaganda İstanbul 7 USD
  Kharkov İstanbul 6 USD
  Kuveyt İstanbul 10 USD
  Londra İstanbul 12 USD
  Lviv İstanbul 6 USD
  Mikonos İstanbul 10 USD
  Nizhnekamsk İstanbul 10 USD
  Paris İstanbul 10 USD
  Sharjah İstanbul 10 USD
  Stockholm Istanbul 10 USD
  Süleymaniye İstanbul 10 USD
  Tahran İstanbul 10 USD
  Tiflis İstanbul 7 USD
  Zaporijya İstanbul 6 USD
  Zürih Istanbul 7 USD
  Tüm iç hatlar Lefkosa 6 TRY
  Lefkoşa Tüm iç hatlar 6 TRY

  Özel Taşıma Hizmetleri

  Spor Malzemeleri Tekerlekli Sandalye Evcil Hayvan Taşıma Refakatsiz Çoçuk Yolcu Oksijen Tüpü
  İçhat 20 TRY 50 TRY 20 TRY Uygulanmıyor 50 TRY
  Dışhat (USD) 30 USD 50 USD 50 USD Ücretsiz 50 USD
  Dışhat (EUR) 27 EUR 45 EUR 45 EUR Ücretsiz 45 EUR
  Dışhat (GBP) 20 GBP 33 GBP 33 GBP Ücretsiz 33 GBP  Bağlantılı uçuşlar için Ücretlerndirme : İçhat + İçhat bağlantılı seferlerde taşıma ücreti her uçuş için ayrıca tahsil edilir.
  İçhat + Dışhat bağlantılı seferlerde sadece Dışhat uçuş için taşıma ücreti tahsil edilir.
  Dışhat + Dışhat bağlantılı seferlerde taşıma ücreti her uçuş için ayrıca tahsil edilir.


  Spor Malzemeleri : Bisiklet, Golf Malzemeleri*, Su/Kar Kayağı Malzemeleri*, Sörf Tahtası, Dalgıç Malzemeleri, Çadır, Rafting Malzemeleri, Okçuluk Malzemeleri, Kano, Buz Hokeyi, Paraşüt, Dağcılık Malzemeleri

  * Golf ve Kar Kayak malzemelerinin 1. takımı ücretsiz taşınır. Diğerleri yukarıda belirtildiği gibi ücretlendirilir.


  Tekerlekli Sandalye : Doktor raporu olan yolcular için ücretsizdir. Doktor raporu , İngilizce yada Türkçe dilde yazılmamışsa noterden onaylı olmalıdır. Detaylı bilgi için "Sıkça Sorulan Sorular" bölümünden "tekerlekli Sandalye" başlığını inceleyiniz.


  Evcil Hayvan Taşıma : Kabin içinde taşınabilen hayvanlar kedi, köpek ve küçük kuşlar (saka, muhabbet kuşu, kanarya, papağan) ile sınırlıdır. Sayı sınırı bulunduğundan kabinde evcil hayvan taşınması, ancak rezervasyon yapılması ile mümkündür. Detaylı bilgi için "Sıkça Sorulan Sorular" bölümünden "Kabinde Evcil Hayvan Taşıması" başlığını inceleyiniz.


  Refakatsiz Çocuk Yolcu Taşıma : 6 yaşından gün almış (doğum tarihinden itibaren tam 5 yılını bitirmiş) ve 13 yaşından gün almamış (doğum tarihinden itibaren tam 12 yılını bitirmiş) çocuklar refakatsiz uçabilirler, ancak Atlasglobal refakatsiz çocuk taşıma kurallarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi için "Sıkça Sorulan Sorular" bölümünden "Refakatsiz Çocuk" başlığını inceleyiniz.


  Oksijen Tüpü : Oksijen Tüpü hizmeti için Doktor raporu ile 48 saat öncesinden talep için başvuru yapılması gerekmektedir. Doktor raporunda Oksijen kullanım miktarı ile ilgili bilgi yer alması gerekmektedir.Detaylı bilgi için "Sıkça Sorulan Sorular" bölümünden "Oksijen Tüpü Taşıma ve Tıbbi Oksijen ihtiyacı" başlığını inceleyiniz.

  Özel Yemek Talebi : Özel yemek talepleri sadece Dışhat uçuşları için yapılabilir. Özel yemek talebleri, IST çıkışlı uçuşlar için en geç 48 saat, IST varışlı uçuşlar için ise en geç 54 saat öncesine kadar havayoluna bildirilmesi gerekmektedir. * Sadece Kosher Yemeği (KSML) 65 TL ücrete tabidir. Ücret çıkış noktasındaki ülkenin para birimine göre tahsil edilir (25 USD/23 EUR/17 GBP).


  Hasarlı Bagaj
  Yolcunun bagajını hasarlı teslim alması(teker veya kulp kırılması, yırtılması ve içinde eşya eksilmesi)durumunda 'Varış İstasyonu Salonundan' ayrılmadan Yer hizmeti şirketimize başvuruda bulunarak hasarlı bagaj raporu düzenletmesi gerekmektedir. Yer hizmeti şirketimiz tarafından yolcuya PIR (Property Irregularity Report) doldurulur.
  Montreal Konvansiyonu(madde 31/2,3,4) gereğince hasar durumunda, yolcu hasarın fark edilmesinden sonra derhal ve en geç, uçuş tarihinden itibaren yedi(7) gün içerisinde havayolu ile iletişime geçmelidir. Her şikâyet, yazılı olmalı ve sözü edilen süreler içerisinde verilmeli ya da gönderilmelidir. Eğer yedi(7) gün içerisinde bir şikâyette bulunulmazsa, havayolunun kötü niyeti olması dışında, dosya açılmaz ve havayolu oluşan hasardan sorumlu değildir.
  Uçuşu takip eden yedi gün içerisinde başvurulması durumunda, Atlasglobal Havayolları kusurlu olması halinde, hasarlı bagajın tamir masraflarını karşılar. Eğer bagaj tamir edilemeyecek durumdaysa aynı özellikleri taşıyan yeni bir bagaj yolcuya ulaştırılır veya bagajın değeri ve alındığı tarih üzerinden tazminat ödenir.
  Havayolumuzun sorumluluğu dışında kalan durumlar aşağıda belirtilmiştir;

  • Bavulun kullanımına engel olmayan çizik ve sürtünmeler, kumaş aşınmaları,
  • Marka logolarının ve fermuar tutma saplarının düşmesi/ bagaj aksesuarlarının kaybolması
  • Harici kilitlerin hasarlanması ya da kaybolması
  • Hafif ıslaklık, tozlanma ve hafif lekelenme durumları,
  • Kırılır ya da hassas eşyaların zarar görmesi,
  • Bagajın kapasitesinden fazla yüklenmesi dolayısıyla oluşan zararlar,
  Tazminat talebinizi değerlendirebilmemiz için, aşağıda belirttiğimiz evrakları Merkez Kayıp Eşya Ofisimize göndermenizi rica ederiz. lf@atlasglb.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

  TÜM UÇUŞLAR İÇİN :
  * Orjinal hasar raporu
  * Orjinal biletiniz ve bagaj etiketiniz
  * Hasarlı bagajınızın fotoğrafları
  * Mümkün ise hasarlı bagajınızın faturası
  * Bagaj tamir edilebiliyorsa, tamir faturasını
  * Şayet tamiri mümkün değil ise; bagaj satışı yapan bir yerden bagajın tamir edilemeyeceğini ve bagajın değerini belirten bir yazı.

  NOT: Hasarlı olan bagajınızı hasar tespiti yaptırana kadar lütfen muhafaza ediniz.
  Muhafaza edilmemesi halinde, şirketimizin herhangi bir sorumluluğu bulunmayacağını bildiririz.
  Kabin Bagaj
  Kabin Bagaj
  Yolcunun kabinde koltuk bloke ederek tasiyabilecegi bagaj turudur.Yolcu tarafından ilave koltuk ücreti ödenir ve ucus saatinden en az 24 saat once yer rezervasyonu yapılır. Max ağırlığı 75 kğ dır. Bagajin uçak içine kadar tasinmasindan, yerleştirilmesinden ve de ucaktan indirilmesinden yolcu sorumludur.

  Kayıp Bagaj
  Kayıp Bagaj
  Yolcunun kayıtlı bagajının varış istasyonuna ulaşmaması halinde, "Varış İstasyonu Salonundan" ayrılmadan Yer hizmeti şirketimize başvuruda bulunarak kayıp bagaj raporu düzenletmesi gerekmektedir. Yer hizmeti şirketimiz tarafından yolcuya PIR (Property Irregularity Report) doldurulur. 5 gün içerisinde bagaj bulunamazsa, araştırma Şirketimizin Merkez Kayıp Eşya bölümüne devredilir.
  Araştırma Merkez Kayıp Eşya bölümüne devredildikten sonra, bagajın tespitinin kolaylaşması ve hızlanması için yolcunun aşağıda belirtilen evrakları Merkez Kayıp Eşya Ofisi’ne göndermesi gerekmektedir. lf@atlasglb.com mail adresinden ulaşılabilir.
  Kayıp bagaj için:
  * Orjinal kayıp raporu
  * Orjinal uçuş biletiniz ve bagaj etiketlerinizi
  * Kayıp olan bagajınızın içerisinde bulunan eşyalarınızın listesini.
  Bulunan bagaj, yolcunun adresine gönderilir. Yolcudan ulaştırma ücreti alınmaz. Yolcu isterse bagajını alandan kendisi alabilir.
  Kayıp Bagaj için maksimum araştırma süresi 2 ay'dır. Bu süre içerisinde bulunamayan bagajlar için aşağıda belirttiğimiz evrakları Merkez Kayıp Eşya Ofisine göndermenizi rica ederiz. lf@atlasglb.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
  Kayıtlı Bagaj
  Kayıtlı Bagaj
  Atlasglobal'e uçagın alt bölümünde taşıması için teslim edilen bagajdır. Yolcu bütün bagajlarını Atlasglobal'e teslim ettikten sonra Atlasglobal personeli her bagaj için yolcunun ismini, uçuş numarasını ve bilette ki uçulacak şehirleri belirten etiketleri üretir. Bagaj etiketlerinin bir kopyasını yolcuya varışta bagajını alması için teslim edilir. Bir parça bagaj 32 kg. dan ağır olamaz. Ücretsiz bagaj limitini aşan bagajlarda ekstra ücret alınır, ancak hiçbir şart altında bir parça bagaj 32kg'ı aşamaz.

  Zeytinyağı, turşu, salça gibi akıcı maddeler; aseton, kolonya gibi yanıcı maddeler ve bagaj niteliği taşımayan teneke kutu, çuval, naylon torba, bidon gibi eşyaların serbest bagajınızda veya kabin bagajı olarak hiçbir şekilde uçağa alınmayacağı unutulmamalıdır.
  Paketleme / Bagajın içeriği
  Check-in sırasında verilecek bagajın veya içerisinde bulunan eşyaların uçağın yüklenmesi/boşaltılması sırasında oluşabilecek aksaklıklar sebebiyle hasar görmesi veya kaybolması durumlarında yolcunun mağduriyetinin giderilebilmesi ve ekonomik kaybının karşılanması için yolcunun paketleme sırasında önlem alması gerekmektedir. Kayıtlı bagaja yerleştirilmemesi gereken belirli eşyalar aşağıda görülebilir. Bahsi geçen eşyalar ve benzerlerinin hasar veya kayıp durumlarında Atlasglobal Havayolları sorumluluk kabul etmemektedir. Bu eşyalar yolcunun sorumluluğundadır ve el bagajında taşınmaları gerekmektedir.

  • Nakit para, kredi kartları, senetler, çek defterleri ve hediye çekleri, kimlik, pasaport gibi değerli evraklar
  • Laptop, tablet bilgisayar, cep telefonu, kamera gibi kırılabilir ve hassas teknolojik aletler
  • Mücevher, değerli taş ve metal içeren aksesuarlar
  • Reçeteli ilaçlar
  • Gözlük, cam kaplar ve şişeler gibi kırılabilecek ve yapısı itibariyle hassas eşyalar
  • Taşınabilir bellek, CD, DVD ve benzerleri, iş anlaşmaları, kişisel belgeler, ev ve araba anahtarları
  • Tablo, heykel ve benzeri sanat eserleri
  • Bozulması ihtimali olan yiyecek ve içecekler (Örn. akıcı halde olmayan yiyecek, meyve, sebzeler, sıvı içeriği olmayan peynir, dondurulmuş gıdalar, tütün ürünleri vb.)

  Bagaj içerisinde bulunan sıvıların bagaja ve/veya diğer kişisel eşyalara zarar vermesi halinde Atlasglobal Havayolları sorumluluk kabul etmemektedir.
  Müzik aletleri, boyutları kabin el bagajı ölçülerini(25x45x56 cm) aşmaması durumunda(boyutların toplamı max 126 cm ve ağırlığı max 8 kg) kabinde taşınabilmekte, aksi takdirde check-in’e de verilebilmektedir. Check-in’e teslim edilecek enstrümanların uygun şekilde paketlenmesi yolcunun sorumluluğundadır; sert taşıma çantalarına(hard case) yerleştirilmiş olmaları gerekmektedir.
  Benzer şekilde check-in sırasında verilecek kayak/snowboard takımları, golf/hokey sopaları gibi spor malzemelerinin uygun şekilde paketlenmiş olmaları da yolcunun sorumluluğundadır. Yolcu, Atlasglobal Havayolları ile iletişime geçip taşıyacağı özel bagajın taşıma kuralları hakkında bilgi edinebilir.
  Bebek arabaları uçağa binişte teslim edilir. Dış hat uçuşlarında uçaktan inişte, iç hat uçuşlarında bagaj alım bantından teslim alınır. Yolcunun bebek arabasını check-in’e teslim etmek istemesi durumunda arabayı Atlasglobal görevlisinin temin edeceği poşet içerisine yerleştirmesi ve bebek arabasının içerisinde bulunan battaniye, bebek bezleri gibi eşyaları çıkarması gerekmektedir. Eğer arabanın içine yerleştirilmiş eşyaların ebatları büyükse ve yolcu el bagajı olarak taşımak istemiyorsa, bu eşyaların ayrıca etiketlenmesi ve check-in bagajı olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
  Ücretsiz bagaj hakkı
  Uçuşta ücretsiz bagaj taşıma hakkım kaç kilodur?


  İSTANBUL KALKIŞLI EKONOMİPLUS BUSINESS CLASS ASKER YOLCU ÖĞRENCİ YOLCU
  Tüm İç Hatlarda 20 kg 30 kg - -
  Almati 30 kg 40 kg - -
  Astana 30 kg 40 kg - -
  Amsterdam 30 kg 40 kg - -
  Bağdat 30 kg 40 kg - -
  Basra 30 kg 40 kg - -
  Beyrut 30 kg 40 kg - -
  **Bişkek 40 kg 50 kg - -
  Doha 30 kg 40 kg - -
  Düsseldorf 30 kg 40 kg - -
  Erivan 30 kg 40 kg - -
  Karaganda 30 kg 40 kg - -
  Kharkiv 30 kg 40 kg - -
  Kuveyt 30 kg 40 kg - -
  Lefkoşa Ercan 20 kg 30 kg 25 kg 25 kg
  Lviv 30 kg 40 kg - -
  Londra(Lutton) 30 kg 40 kg - -
  Mykonos 30 kg 40 kg - -
  Necef 30 kg 40 kg - -
  Nizhnekamsk 30 kg 40 kg - -
  Paris 30 kg 40 kg - -
  Sharjah 30 kg 40 kg - -
  Stockholm 30 kg 40 kg - -
  Süleymaniye - Erbil 30 kg 40 kg - -
  Tahran 30 kg 40 kg - -
  Tiflis 30 kg 40 kg - -
  Zaporijya 30 kg 40 kg - -
  Zürih 30 kg 40 kg - -

  İSTANBUL VARIŞLI EKONOMİPLUS BUSINESS CLASS ASKER YOLCU ÖĞRENCİ YOLCU
  Tüm İç Hatlarda 20 kg 30 kg - -
  Almati 30 kg 40 kg - -
  Astana 30 kg 40 kg - -
  Amsterdam 30 kg 40 kg - -
  Bağdat 30 kg 40 kg - -
  Basra 30 kg 40 kg - -
  Beyrut 30 kg 40 kg - -
  **Bişkek 40 kg 50 kg - -
  Doha 30 kg 40 kg - -
  Düsseldorf 30 kg 40 kg - -
  Erivan 30 kg 40 kg - -
  Karaganda 30 kg 40 kg - -
  Kharkiv 30 kg 40 kg - -
  Kuveyt 30 kg 40 kg - -
  Lefkoşa Ercan 20 kg 30 kg 25 kg 25 kg
  Lviv 30 kg 40 kg - -
  Londra(Lutton) 30 kg 40 kg - -
  Mykonos 30 kg 40 kg - -
  Necef 30 kg 40 kg - -
  Nizhnekamsk 30 kg 40 kg - -
  Paris 30 kg 40 kg - -
  Sharjah 30 kg 40 kg - -
  Stockholm 30 kg 40 kg - -
  Süleymaniye - Erbil 30 kg 40 kg - -
  Tahran 30 kg 40 kg - -
  Tiflis 30 kg 40 kg - -
  Zaporijya 30 kg 40 kg - -
  Zürih 30 kg 40 kg - -

  Detaylı ücretsiz bagaj hakkı tablosunu görmek için tıklayınız.

  *Ücretsiz bagaj haklarını gösteren bu tablo tüm ekonomi sınıfları için geçerlidir.

  *Business sınıflar için ücretsiz ekstra bagaj hakkı +10 KG'dir.

  *Bebekler için ücretsiz bagaj hakkı 10 KG'dir.

  *Kıbrıs ve Türkiye arasında gerçekleştirilen uçuşlarda Öğrenci ve Askeri Personel için ücretsiz ekstra +5 KG bagaj uygulanacaktır. Kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

  **Bişkek-İstanbul ve İstanbul-Bişkek arasında gerçekleştirilen uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkı, 27Kasım2015-31Mart2016 tarihleri arasında 40 KG, 1 Nisan 2016 itibariyle standart 30 KG olarak uygulanacaktır.

  *Atlasmiles Üyeleri İçin Uygulanan bagaj Hakları;

  -Atlasmiles Silver +5KG -Ekonomi ve Business Sınıflar İçin
  -Atlasmiles Gold +10KG -Ekonomi ve Business Sınıflar İçin
  -Atlasmiles Platinum +15KG -Ekonomi ve Business Sınıflar İçin


  Bagajımın ağırlığı ücretsiz bagaj taşıma hakkımı aşarsa ne olur?
  Serbest bagaj hakkının aşıldığı durumlarda fazla kısım için ilave ücret ödenir. Bkz. fazla bagaj ücretleri

  Bagajımın hasar görmesi durumunda ne yapmalıyım?
  Uçuşunuzun bitiminde bagajınızın hasarlı olduğunu tespit ettiğinizde havaalanını terk etmeden Anlaşmalı Yer Hizmetleri Şirketimizin Kayıp Eşya Departmanı’na başvurarak rapor tutturunuz. Ayrıca rapor tutulduktan sonra firmamızın Antalya Kayıp Eşya Departmanı ile de 00 90 242 330 34 86 no lu telefondan irtibat kurabilirsiniz. Anında fark edemediğiniz hasar ve eksikler içinse 7 günde Yer hizmetleri şirketimize müracaat ediniz
  Rapor tutulurken yolcu tarafından kayıp Eşya Ofislerine verilmesi gereken evraklar;
  • Seyahat bileti,
  • Bagaj etiketi,
  • Kimlik (Hüviyet, pasaport)

  Bagajımın kaybolması durumunda ne yapmalıyım?
  Varışınızda teslim alamadığınız bagaj/bagajlarınız ve anında fark edebileceğiniz türden hasarlarınız için, havalimanını terk etmeden önce Kayıp Eşya ofisine yapacağınız başvuruda seyahat biletinizi, bagaj etiketinizi ve kimliğinizi ibraz ediniz.

  Bagajımın bulunamaması durumunda ne yapmalıyım?
  Bagajınız 5 gün içinde bulunamadığı takdirde, bagajının içindeki bilgileri, bagaj etiketinizi varsa fazla bagaj biletini ve kimlik belgenizle birlikte, size en yakın havaalanı Yer hizmetleri Şirketimiz kayıp eşya departmanına müracaat ediniz. Ayrıca Şirketimizin Antalya Kayıp eşya departmanına telefon ile irtibat kurabilirsiniz.

  Seyahatimde spor malzemelerimi (golf, kayak, dağcılık, bisiklet, sörf, dalış v.b. gibi) taşıyabilir miyim?
  Evet, bu malzemelerinizi ücret karşılığında taşıyabilirsiniz. İç hatlarda ve dış hatlarda golf takımlarının ve kayak takımlarının ilk malzemeleri ücretsiz olup, ikinci takımlar ücrete tabidir. Tüm spor malzemelerin taşınma şartları hakkında çağrı merkezimizden veya seyahat acentenizden detaylı bilgi isteyiniz. 2. #2
  Er
  Katılım Tarihi
  May 2011
  Konum
  1
  Mesajlar
  8  güzel paylaşım, teşekkürler 3. #3
  Er
  Katılım Tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  0  Atlas jet fena bir havayolu şirketi değil eh işte..+ Konuya Yorum Yap

Benzer Konular

 1. Metin2 PvP Server Kurulumu ! (Ücretsiz)
  By qaDiiR in forum Online Oyunlar
  Yanıtlar: 4
  Son Mesaj: 13-04-2012, 06:08 PM
 2. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 07-05-2011, 07:57 PM
 3. Yanıtlar: 0
  Son Mesaj: 22-03-2011, 11:10 PM

Bu Konu İçin Etiketler

Bookmarks

Mesaj İzinleri

 • Yeni Konu Gönderebilirsiniz
 • cevap gönderebilirsiniz
 • Eklenti Gönderemezsiniz
 • Mesajınızı gönderemezsiniz
 •